Más is van, akinek a napokban/a héten ok nélkül lecsökkent a válaszhasznossági százaléka?
Eddig mindig 85-90% közt mozgott, egy hete nem voltam gyakorin, ezért nincsenek új válaszaim, a régieket se pontozták le azóta, ma mégis 66% fogadott. Ez valami hiba? Miért van ez? Más is járt így?
Köszönöm a válaszokat!
Mert egy hete nem jártál itt.
Nem adtál válaszokat, annak a hasznosságát pedig a többi válaszhoz képest lehet megmondani.
Én úgy tudom, hogy a válaszomnak semmi köze a többi felhasználó válaszaihoz, ők csak pontozzák a válaszom. (de javítsatok ki, ha nincs igazam)
Egyébként máskor is volt már ilyen, volt, hogy akár egy hónapig nem léptem be, mégse romlott le a válaszhasznosságom.
┌─ Én sem értem az 1-es választ /2020. szept. 9. 18:25/, csak nem akartam fogadatlan prókátorként reagálni rá. De így, tisztelt kérdező, hogy szerinted sem stimmel, már írok; megerősítem a kételkedésed.
A válasz hasznossági százalék kinek-kinek a saját válaszaira kapott értékelésektől függ.
Ha, például valaki 2000 választ írt, és ebből 1600-nál kapott értékelést, méghozzá úgy, hogy az 1600 értékelt válaszból 1312 válaszát hasznosnak értékelték (zöld körben van, ami 50%-100% értékelés esetén van), akkor 1312/1600*100=82% a válasz hasznossági százaléka.
Ha soha többé nem lép be, vagy csak nem ír több választ, vagy csak nem ír több olyan választ, amit bárhogyan is értékelnek, és a korábban írt válaszait sem értékelik, akkor örökre így marad.
Ez még kategóriánként is így van, hiszen a ponttáblázatban ott a megjegyzés, hogy „A kategóriánkénti válasz százalékok az összes válaszodra vonatkoznak (nem csak a 30 napban megírtakra).”
A 30 napos összesített, illetve a 30 napos főkategóriánkénti pontok fogyhatnak, ha valaki egy hétig nem lép be, hiszen a napok teltével újabb és újabb régebbi napok esnek ki, amikor szerezhetett pontokat, távolléte alatt pedig nem pótolja azokat. Viszont, az all-time listában még a pontjai sem fogyatkoznak.
De, százalékváltozás, nincs. ─┘
Nem tudom, hogy hány értékelt válaszod van, de ha 5 százalékpontnyit mozog, akkor igen kevés lehet.
↑ Itt, 3 felhasználó feltételezett értékelt válasz darabszámai vannak.
A megfigyelés kezdetén mindháromnak 67%-on áll a válasz hasznossága.
A feltételezés szerint utána minden értékelt válaszukat hasznosnak értékelik.
1.) Akinek csak 3 értékelt válasza volt, már 1 új hasznosnak értékelésre 8 százalékpontot emelkedik a válasz hasznossága. Összesen 9 új értékelés után már 25 százalékpontot, és összesen 26 új értékelés után 30 százalékpontot.
2.) Akinek 100 értékelt válasza volt, csak 2 új hasznosnak értékelés után csak 1 százalékpontot emelkedik a válasz hasznossága. Összesen 41 új értékelés után csak 10 százalékpontot. (Hol tartott a kevesebb értékelt válaszról induló már 26 új értékelés után?)
3.) Akinek 1000 értékelt válasza volt, csak 16 új hasznosnak értékelés után csak 1 százalékpontot emelkedik a válasz hasznossága. (A képen nem látszik, nem akartam nagyon lekicsinyíteni) összesen 48 új értékelés után csak 2 százalékpontot. (Hol tartott a kevesebb értékelt válaszról induló már 26 új értékelés után?)
► 1. tanulság: ugyanolyan hasznossági százalékról indulva, kevesebb értékelt válasz esetén gyorsabb a válasz százalék növekedés, és fordítva: több értékelt válasz esetén, lassúbb. ◄
↑ Itt magasabb hasznossági százalékról (67% helyett 88%-ról) indulnak. (A kevés értékelt válaszos darabszámát némileg emeltem, mert 3 értékelt válaszhoz nincs olyan hasznosnak értékelt darabszám, hogy 88% legyen a hasznosság.)
Látható a lassulás.
Az első válasz hasznossági százaléka 32 új értékelésre csak 10 százalékponttal nő. A másodiké 42 új értékelésre csak 4 százalékpontnyit, a harmadiké 44 új értékelésre csak 1 százalékpontnyit.
► 2. tanulság: ugyanolyan értékelt válasz darabszámról, de magasabb válasz hasznossági százalékról indulva, lassúbb a növekedés. ◄
↑ ► A változások mértékét tekintve ugyanolyanok a változások akkor is, ha folyamatosan rossz értékelést kap valaki. ◄
Ezek alapján gondolom, hogy kevés értékelt válaszod van, ha akkorát mozog a válasz hasznossági százalékod, amekkorát írtál.
Akiknek sok értékelt válaszuk van, beállnak egy értékre, aztán évek alatt sem változik. (Persze, minden egyes értékelt válaszra változik, csak sok értékelt válasz esetén icipicit, ami az egészre kerekítés miatt nem látszik. Esetleg, ha valaki időszakosan a kerekítési határon áll, akkor icipici változás miatt is változhat, látszólag 1 %-nyit. Aztán előbb-utóbb eldől, hogy marad ott tartósan, vagy visszajut az előző értékre.)
Ha kevés értékelt válaszod van, és emiatt egy-egy új értékelés nagyot tud változtatni a hasznossági százalékodon, előfordulhatott, hogy egy válaszodnál, ahol határon levő volt az értékelés (mondjuk 51%, ami zöld körös, mutatva, hogy hasznos), valaki, míg távol voltál, adott egy nem hasznos értékelést, és emiatt az 51% 49%-ra változott. A 49% pedig már piros körös, nem hasznos. Ugrott egy hasznosnak értékelésed, csökkent a válasz hasznossági százalékod. Sőt. Határ közelében levő válasz-értékelésnél az is előfordulhat, hogy nem történik új értékelés, csak a válaszod hasznosnak értékelő egyik felhasználó jogosultsági szintje csökken, és értékelése a súlyozásnál kisebb százalékkal kerül számításba. És, minden éjjel újraszámolás történik. Például, ez is okozhat néhány százalék esést a válasz értékében; ha határ közelében van, akkor átbillenhet más minősítésbe.
Kevés értékelt válasz esetén, ráadásul magas hasznossági százalékon állva (85%-90%), kettős okból lehetett egy erős zuhanás.
Ha nem kevés az értékelt válaszod, akkor fogalmam sincs, hogyan történhetett. Az én ismereteim, számításaim szerint akkor ez nem lehetséges. Amivel nem vagy előbbre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!