Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik névnél döntenétek?...

Melyik névnél döntenétek? Lolita vagy Lolli

Figyelt kérdés

2016. nov. 8. 11:15
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

A Lolli nekem nagyon tetszik:) A csengése, a hangzása.

Olvastam én is egy fórumon, hogy amerikában a kisfiúk kukacát hívják így, de aztán tovább olvasva kiderült hogy téves.

Talán ennél maradok.

2016. nov. 8. 19:18
 12/27 anonim ***** válasza:
56%
Normális név mellett:-)Ezek közül bármelyiket adnám kutyának, macskának, hörcsögnek, degunak, de gyereknek semmi pénzért. Nekem is van lolita ismerősöm, vagyis moat már máshogy hívják, 16 évesen addig könyörgött míg meg nem változtathatta. Rengeteget bántották és gúnyolták.
2016. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nekem is van Lolita ismerősöm, de ő imádja. Nem bántotta még egy ember sem a neve miatt. Az ő személyes véleményét is kikértem, hogy merjem-e adni és ajánlotta.
2016. nov. 8. 19:24
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod tolmácsolhatom neked a barátnőmet, mint másik végletet. 10 éves kora óta maga volt a pokol az élete, volt hogy iskolába se akart jönni, szünetben csak a padban ült. A neve tönkretette az általános iskolás éveit,és a hatása még most is érződik, teljesen önbizalomhiányos, rosszul lesz ha idegeneknek kell bemutatkoznia, pedig már máshogy hívják, valamit még néha vannak rémálmai is, pedig járt pszichológushoz. Lehet tudván hangzik, de így volt, ovi óta ő a legjobb barátnőm. Ráadásul neki a második neve is gáz volt.
2016. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Akkor a Lolita el van felejtve. De a Lollival akkor sincs probléma.
2016. nov. 8. 19:30
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Lollit nem ismerek, de nekem hasonló kategória mint a Lolita. Lola esetleg?
2016. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Van Lola unokatesóm, nem szeretnék 2 Lolát.
2016. nov. 8. 19:34
 18/27 anonim ***** válasza:
Hát te tudod, én biztosan nem bélyegezném meg a gyerekem szándékosan, de úgyis azt a nevet adod amit te akarsz.
2016. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 2*Sü ***** válasza:
100%

> Nekem is van Lolita ismerősöm, de ő imádja.


A Lolita név ettől függetlenül lehet cikizés tárgya. Nem mindenkinél, de az ismerősödnél éppen nem lett az, de másnál lehet az, nagyobb eséllyel, mint más nevek esetén. Ez olyan, hogy aki piroson megy át a zebrán, azt nem mind üti el az autó. De néhányukat igen, és nagyobb eséllyel, mintha zöldben mentek volna át.


> A Lolli nekem nagyon tetszik


Jó, de te nem magadnak választasz nevet, hanem a gyerekednek. Neki kell leélnie az általad választott névvel egy életet, neki kell, hogy tetsszen. Pl. ha a becenevem – Süsü – anyakönyvezhető név lenne, akkor nekem tetszik ez a név, hiszen 10 éves korom óta hívnak így, megszoktam, akik ismernek igazán, azok számára a pejoratív jellege kikopott, és így nekem nincs vele bajom. Szándékosan választom például az interneten is becenévként. De a gyerekemnek? Neki nem adnám névként, mert ő más – számomra még ismeretlen – közegben fog felnőni, és esélyes, hogy a név cikizés tárgya lenne.


Én biztos, hogy valami olyan nevet választanék, aminek nincs negatív irodalmi, filmes, egyéb kicsengése, illetve ami klasszikusabb és/vagy gyakoribb név. Pl. Anna, Éva, Dóra, Nóra, Virág, Lilla, Petra, Eszter, Katalin, Luca, Viktória, Regina, Veronika, stb…

2016. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Több bankárt és orvost hívnak Lolitának... ja várj nem, kizárólag vetkőzős csajok "művészneve". Nyugodtan hívd így a lányodat, ne legyen talány, hogy mit nevelsz belőle, ne fáradjanak a tanárok feleslegesen.
2016. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!