Mi értelme van a tanulásnak? Miért várják el, hogy megtanuljunk ennyi baromságot?
Azért hogy dolgozzunk havi 100 ezerért?vagy még annyiért se.
Ha valaki sok pénzt akar szerezni szerintem az szerencsével,ismertséggel eléri ezt.
Minek kell megtanulni a történelmet?Őszintén kit érdekel hogy mi volt ekkor és ekkor?Vagy az irodalom.
Egyedül talán a nyelvtanulásnak még van értelme és a nyelvtannak,hogy tudjunk helyesen írni,de nem attól lesz valaki buta,mert nem tudja,hogy ki mikor uralkodott.
Nem buta leszel, hanem műveletlen.
Mondjuk ahhoz, hogy krumplit szedj egész életedben, vagy a motoros fókát kezeld a teszkóban, nem kell tudni, ki volt Villon.
Ha viszont szeretnéd kicsit többre vinni...
Egyet értek veled. A fősuli végeztével jöttem rá hogy egy rakás haszontalan marhaság tanulásába csesztem el éveket és energiámat. Amivel csak rosszul fizetett alkalmazott lehet valaki. Aztán idővel otthon, önszorgalomból szereztem meg olyan tudást és információkat amiről már nem mások gondolták úgy hogy nekem hasznos lesz, hanem én döntöttem el hogy kell-e nekem. És az az információ volt értékes az életben. Persze nem azt mondom hogy az iskolapadban szerzett tudás 100 %-ban selejt, hisz olvasni, írni, számolni, idegen nyelvet is hasznos volt megtanulni. De az iskolában szerzett tudás hasznos része otthon önszorgalomból töredék annyi idő és energia ráfordításával is elsajátítható, plusz önszorgalomból nem tanulunk meg haszontalanságokat.
Az angol tudást én is ugyanúgy fontosnak tartom.
A történelmi évszámokról meg az a véleményem hogy aki kíváncsi mondjuk milyen volt az élet az 1200-as években az begépeli hogy www.google.hu. És stresszmentesen kényelmesen utánanéz.
#1 mert ha tudod ki volt Villon, akkor nem leszel betanított munkás? Ó, dehogynem!
Diplomával nem lehetsz betanított munkás? Ó, dehogynem!
Látod, máris kiderül, ki figyelt az iskolában, és ki maradt sötét.
Egy szóval sem mondtam, hogy a tudás, az ismeretek megléte AUTOMATIKUSAN jobb állást, magasabb pozíciót vagy életminőséget eredményez. Azt állítottam, hogy elengedhetetlen hozzá. Ha a kettő között nem látod a különbséget, az nem az én bajom.
> Mi értelme van a tanulásnak?
Részben az, hogy megismerd a világot. A tudásvágy az ember természetéhez tartozik. Persze iskolai körülmények között kényszer, de gondolj arra, hogy ha valaki azt mondja, hogy „ne nézz hátra”, akkor automatikusan hátranézel, mert kíváncsi vagy, meg tudni akarod mit nem kellene/szabadna látnod.
Másik oldalról az iskolában egy csomó olyan dolgot megtanulsz, aminek az égadta világon semmi hasznát nem veszed. Pl. jó eséllyel nem fogsz trigonometriai egyenleteket megoldani, és nem fogsz egyetlen szakaszfelező merőleges sem szerkeszteni. Nem is arra való. Arra való, hogy megtanulj logikusan gondolkodni, megérteni, felfedezni – kvázi bárminek – az összefüggéseit, és ezt egy adott cél érdekében használni is tudd.
> Azért hogy dolgozzunk havi 100 ezerért?
Pont ez a lényeg. Ha nem tanulsz, akkor még ez a fizetés is lehet, hogy csak álom lesz. Viszont ha magas szintű, piacképes tudásra teszel szert, amire igény is van, akkor ennél jóval többet fogsz keresni.
A félreértések végett a világon neked semmi nem „jár”. Ahhoz, hogy te valamit kapj – pénzt, anyagi javakat, szolgáltatásokat –, azért neked valamit adni is kell. Anyagi javakért, szolgáltatásokért cserébe rendszerint pénzt kell adnod, a pénzért cserébe meg valami olyan tevékenységet, ami értéket teremt, amiért más hajlandó pénzt adni. Ha valami olyat adsz, amit bárki képes adni, az kevésbé értékes. Ha valami olyat adsz, amire csak kevesek képesek, mert tehetség, tudás szükséges hozzá, akkor többet is hajlandóak áldozni érte. De igen, ehhez tudás kell, illetve kellően úgymond kimaxolt agykapacitás, mind a memória, mind a problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás szempontjából, és az iskolában ezt is megkapod. Nem kellemes, nem örülsz neki, jelenleg még nem látod be, de megkapod.
> Minek kell megtanulni a történelmet?
Hogy lásd, a társadalmi együttélés hogyan alakult régen. Lásd, hogy mi milyen következményekkel járt a történelemben. Mire jó ez? Arra, hogy felismerd a jelen veszélyeit és lehetőségeit, hogy amennyire tudod – mint választópolgár –, megakadályozd, vagy ha erre nincs mód, felkészülj rá. Ehhez persze időben is el kell helyezni az eseményeket (mi mikor történt, ki mikor élt, született, halt meg). Illetve a megtanultaknak jó, ha a 10%-ára emlékszel, így sokkal többet kell megtanulni, mint ami valóban meg is marad a fejedben.
> Vagy az irodalom.
Jelenleg nem vagy nyitott rá. Korodból fakadóan teljesen érthető módon. Viszont idősebb korodban megérted a jelentőségét, súlyát ennek a művészeti ágnak, és adott esetben tudod, hogy egy-egy idézetért, versért hova kell nyúlnod, mert az iskolából azért megmaradt egy homályos, vázlatos, elnagyolt képed, de elég ahhoz, hogy tudd, melyik költő versei rezonálhatnak esetleg a jelenlegi hangulatodhoz.
Illetve a művészetek – irodalom, zene, festészet, szobrászat, film, tánc – ennél sokkal többet adnak, több dologra hatnak, amit most itt nem fejtenék ki, mert így is elég hosszú ez a válasz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!