Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kimondom a tükör előtt...

Ha kimondom a tükör előtt hogy bloddy mary (véres mária) akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés

#tükör #Bloody Mary #véres mária
2010. ápr. 17. 14:02
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Na látod!!!! Megy ez!!:D:D:D
2010. ápr. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
78%

Most komolyan... ilyen hülyeségen vesztek össze?! Hát gratula.. De tényleg.

A kérdező hülyén reagált, te meg aztán rögtön neki is estél. Egyik se sokkal jobb. És ha elhiszi az ilyen legendákat? Akkor mi van?

Én például kifejezetten szeretem az ilyen történeteket, mert valami valóságalapjuk mindig van, csak aztán az évszázadok alatt nagyon sokat torzulnak. De pont ettől lesz érdekes, izgalmas. Persze nem hittem soha, hogy Bloody Mary eljön értem és kibelez, de ettől még érdekes a történet.

És ha a kérdező tényleg 12-13 éves, akkor meg pl osztálykirándulásokon, osztálybulikon jó kis rémtörténetekkén elő lehet adni az ilyesmit..

Azért meg mert fiatal, nem kell kiröhögni. Mi is voltunk annyi idősek...

2010. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
73%
Örülök hogy ilyen jó a rálátásod a dologra de azért csak nem hagyom, hogy lehülyézze a párom egy ilyen...
2010. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Mi az hogy egy ilyen?!!!!!!!!?????????Figyu,fingod sincs hogy milyen vok.
2010. ápr. 27. 18:06
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Milyen? Hát?..............Szabadon választatsz. De az én véleményemet már úgyis tudod.
2010. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
Ha éjfélkor, korom sötétben, a tükőr előtt meggyújtasz 3 gyertyát és közben fésülöd a hajad, akkor kell 3x kimondani "bloddy mary nevét". A mende-monda szerint ilyenkor megjelenik a tükörben és kikaparja szemed vagy örök sebet ejt rajtad!
2010. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
Megjelenik a tükörben!Nyakvakarás azonnal meghalsz, idegbeteges viselkedés magával ránt a tükrök világába, ahol aztán nem szabad tükörbe nézned!Sátán fej meg az hogy kínoz!
2012. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

A folklór szerint:

Pontban éjfélkor, tizenhárom gyertafénnyel körülvéve, mondd ki háromszor Bloody Mary nevét...



...akkor aztán megjelenik mögötted a tükörben édesanyád, és elzavar aludni!

2012. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
2013. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:

Nah a mostani alanyunk Bloody Mary, ez a világ talán egyik legsötétebb legendája érdemes kicsit boncolgatni!


A Bloody Mary egy városi legenda ami röviden a következő:

Ha valaki odaáll a tükör elé és háromszor kimondja, hogy Bloody Mary (fonetikusan: blodi méri) akkor, Bloody Mary eljön érte és kikaparja a szemeit avagy meghal, a legendának sokféle változata terjedt el az évek során, úgy 50 darab biztos van, ugye szájról-szájra terjedt és így változott kb, mint a magyar népmesék.

Hogy ki is volt Bloody Mary nehéz megmondani...egyesek azt mondják, hogy Szűz Mária... más találgatások szerint, ő maga a sátán lánya, felesége...testvére.. sok verzió van.


A legendát emelett sok néven emlegetik, főleg a fentebb írt szájról szájra terjedés által, legismertebbek: Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington, és Mary Jane.

Megidézéséhez, két dologra van szükség, egy tükörre sötét szobával és előtte ismételgetni egy szöveget sokszor, a legelterjedtebb és legismertebbek:

Bloody Mary, Kathy gyere elő, Bloody Mirror, és Bloody Mary nálam van a csecsemőd.


Magyar fordítása: Véres Mária, de nem összekeverendő: VIII. Henrik lányával aki véres kezű volt ugyan (kegyetlen módszerekkel akarta visszaállítani a katolicizmust Angliában) de semmi köze a Bloody Mary legendához!


Az italról mellesleg: Sokan hiszik, hogy a Bloody Mary, a fiatalon kivégzett skót királynő, Stuart Mária után kapta a nevét. Nos, ez nem igaz. Az italok királynőjét? I. Mária, angol uralkodó után nevezték el, Bloody Mary ugyanis az ő gúnyneve volt.


Mindenhol a Földön előszeretettel játszák a gyerekek, ilyen ottalvós bulikon, egymás bátorságát teszik vele próbára, természetesen. Ez a "Bloody Mirror" játék.

A legenda szerint Bloody Mary a körmeivel megtámadja azokat akik megidézik, vagy addig kísérti az áldozatot, ameddig az fel nem adja és öngyilkos lesz, de valamikor csak megjelenik a tükörben majd eltűnik, Bloody Mary emelett képes örökre a tükörbe zárni.

Egyesek szerint az ártatlanokat nem támadja meg.

Szerintem NE Próbáld ki!!! Hallottam olyanokat hogy, egy lány TÉNYLEG meghalt emiatt!!!

2014. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!