Mikor szűnhet meg a tulajdon jog, ingatlannál?
Talán 15 éve is van annak, hogy az ingatlan résztulajdonosa nem jár az ingatlanhoz, életszerűen nem lakik ott, ill. Hollandiában van. Milyen jogai vannak és milyen jogai nincsenek? Ugyanis, el kellene adni a benn lakó tulajdonosnak, de nem tiszták az ezzel kapcsolatos kérdések.
Jogász, vagy ezzel tisztában levő válaszát várnám
Igen. Ingatlan tulajdon joga nem szűnik meg, legfeljebb, ha az ingatlan is - expressis verbis - megszűnik. pl. leég, felrobban, összedől, vagy a jegyző I. fokú határozattal életvészelyes állapotra tekintettel elrendeli a bontást és le kell bontani.
Az, hogy valaki nem lakik az ingatlanában, tulajdonjogi szempontból semmit sem jelent, attól még tulajdonos marad.
A bent lakó tulajdonos - vélem osztatlan közös tulajdonról van szó - elővásárlási joggal rendelkezik, így mindenképpen esélyes, hogy hozzájuthat az ingatlanhoz eladás esetén.
Csak úgy nem szűnik meg a tulajdonjog, maximum elbirtoklás útján szűnhet meg, de közös tulajdon esetén ezt nagyon szigorúan nézik, így ez mindig bizonytalan.
Az "el kéne adni a benn lakó tulajdonosnak" alatt mit értesz?
A saját tulajdoni hányadát szabadon eladhatja azzal, hogy a másik tulajnak elővásárlási joga áll fent.
Persze kérdéses, hogy ki vesz rész-ingatlant.
Ha a másik tulaj nem hajlandó a részét eladni, akkor max annyit tudtok csinálni, hogy pert indít a benn lakó a közös tulajdon megszüntetése iránt.
Egyébként ha nem akarja eladni a másik tulaj, nyugodtan mondátok hogy oké de akkor per lesz + neki is érdeke mert nem használja. Ezen kívül haza sem kell jönnie, mert aláírhatja a szerződést a hollandiai magyar nagykövetségen is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!