Hogyan kell helyesen leírni a "vizijármű" szót?
Figyelt kérdés
A Word elég érdekes megoldást ad nekem, szerinte ez a helyes: egyéb szavak Vizi jármű egyéb szavak.
Aztán igazából a vízi az elvileg így helyes, hogy, ha az első i hosszú.
2016. márc. 9. 16:30
3/3 BringaManó válasza:
a vízi ilyen értelemben valóban hosszú í;
a helyesírás-ellenőrző valószínűleg azt gondolta magában, hogy van vizi szó is (röviddel, ez valami kártyás kifejezés), és azért fogadta el;
nem tudom, az #1-es versenyző mi alapján írta, hogy egy szó (ha csak a nyelvérzéke alapján, akkor az cserére szorul :-), a vízi jármű különírandó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!