Miért nem látszik a negatívon a kép?
Ennek fuss neki újra. A lencse nem nyit, nem zár.
Picit részletesebben írd le a teljes folyamatot.
A filmet magad hívod elő? Milyen film, milyen vegyszer az, amit használsz? Mennyi gyakorlatod van?
A hívó dolgozik, vagy kimerült?
Redőnyös géped van?
Amikor kiveszed a gépből a filmet, akkor az benne van a kazettában? Csak egy pár centis darab lóghat ki, vagy semmi. Ha kihúzod a filmet, vagy esetleg a gép nem húzta be a kazettába, akkor a felvételek menthetetlenül tönkre mennek.
Javaslom olvas el olyan oldalakat, amelyek a filmről, előhívásról szólnak. Azért pár szót idevetek.
A fotófilm egy műanyag hordózóból áll, mindkét oldalán emulzióval. Ez zselatinba ágyazott ezüstbromid az egyik oldalon, a másik oldalon pedig tükröződést gátló anyag van.
Az ezüstbromid kristályos szerkezetű. S ez a kristály nem tökéletes, hibák vannak benne. Amikor fény éri, a fotonok hatására megbomlik, fémezüst keletkezik, de csak csíraszerűen. Enyhe redukálószert használva (hívó) a többi ezüstbromidból is fémezüst lesz. Elsősorban ott, ahol a már említett ezüstcsírák kialakultak.
Ha a folyamatot nem szakítjuk meg időben, akkor az összes ezüstbromidból fémezüst lenne, ami csak egy nagy feketeséget adna.
Ezért vízfürdővel, vagy ha szükséges megszakító oldattal meg kell állítani a hívást. De ekkor az ezüstbromid még mindig fényérzékeny. Nem lehet fénynek kitenni. Előbb ki kell fixálni. Ehhez enyhén savas anyagot használunk, mely a zselatinból kimossa.
A színes filmek működése hasonló elvű, ott is ezüstbromid a fényérzékeny anyag, csak három rétegben, háromféle színezékkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!