Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szereléket/csalit...

Milyen szereléket/csalit ajánlotok a következő tóra?

Figyelt kérdés

Egy 1.5 m átlagmélységű tóról van szó. Főként amurok és pontyok vannak benne. De a keszegek és a kárászok is ugyanolyan szép számban vannak a tóban.


Nem szeretnék különösképp költeni a csalikra, etetőanyagra.

Házilag készített csalikat várok!



2015. júl. 31. 14:14
 1/1 paper_chaser válasza:

Hát már 2 éves kérdés és senki nem válaszolt, de hátha megnézik páran...

Én pontyra magkeveréket használok erjesztve. Ez kerül nyaranta az etetőanyagba, ami szintén büdöskés ízű, kagylós, sajtos, stb.

Tavasszal, ősszel mehetnek édesebb ízek is, de nem biztos, hogy arra megy.

Ha nem akarsz sokat költeni etetőanyagra, akkor zsemlemorzsa, kukoricadara legyen az etetőanyag alapja.

Ehhez tetszés szerint lehet rakni a büdös, erjesztett magvakat, erjeszteni te is tudod a kukoricát, magkeveréket.

Megfőzöd a kukoricát, olyan félkeményre, beöntöd egy vödörbe. Ebbe mehet kefír, esetleg sör, élesztő is. Majd lezárod. Ha akarod kirakhatod a napra, csak fel ne robbanjon. Ebből lehet csalizni is.

Ez tökéletes nyári kaja.

Ha éppen édesre megy a hal, akkor tetszés szerint lehet a keveréket darált keksszel, kakóval, fahéjjal, esetleg édes aromával dúsítani. Például vaníliával.


Keszegre kb. ugyanez:

Darált keksz, kukoricadara, zsemlemorzsa, vaníliaaroma, tejpor, hogy felhős legyen.

Csalinak mehet technopufi, de kis méretű legyen, mivel nem fér be a keszeg, kárász szájába. Ha sok a törpe, akkor kerülendő az élő csali, de azzal is szépen lehet fogni belőlük. Jó még a csemegekukorica, de ez trükkös, mert alapjáraton könnyen leszívják. Szóval ki kell venni egy marékkal mondjuk a dobozból és kirakni a napra, hogy kiszáradjon. Ezzel már nem bírnak.


Felszerelésnek meg pontyra 3-3,6-os bot, legalább 40-50 gramm dobósúllyal, hozzá egy 50-es orsó. Zsinórnak 30-as monofil, az előke lehet valamivel vékonyabb.

Előkeként én viszonylag rövid zsinórrészt használok,maximum 10-15 centit. A csalétket érdemes hajszálelőkére helyezni.


Keszegnek némileg finomabb szerelés kell, de tulajdonképpen ott a horog mérvadó. Kb. 10-12-es méretű keszegezőt vegyél. Különben 0,30-as monofillal is jönnek . Előkét vékonyabb zsinórból köss azért, én 0,16-os méretet használok. Az ettől vékonyabb szerintem kockázatos lehet, ha becsúszik a ponty.


Amurt sajnos még nem fogtam, de rajta vagyok. :)

Görbüljön! ;)

2017. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!