Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Legjobb világjáró munkák?

Nagykitty kérdése:

Legjobb világjáró munkák?

Figyelt kérdés

Melyek azok a munkák, amik nincsenek helyhez kötve, hanem ha pl. valaki el szeretne utazni valahova egy időre, ott is tud rendszeresen dolgozni?

Gondolok pl. a fotósra, íróra. Ezeken kívül mik a legjobbak, amikkel rendesen lehet pénzt keresni?

Előre is köszönöm a rendes, értelmes válaszokat!



2015. márc. 28. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Pilóta, katona, orvos(orvos határok nélkül program), mérnök(mindenhol hiány a jó mérnök). Igazából bármivel el tudsz boldogulni ha jó vagy benne és tudod a helyi nyelvet(büfészakkal nem)
2015. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha jól értelmezem, akkor a kérdező pont nem azokra a munkákra gondol, amiket az első válaszoló ír, vagyis amikor a munkád miatt a munkáltatód küld ide-oda utazni és neked aztán ott KELL dolgoznod. legalábbis a kérdésben az áll, hogy te döntess úgy, hogy most elutazol és onnan is tudsz dolgozni.


ehhez mindenképpen olyan munkára van szükség, ami nem helyhez kötött, nem kell bejárnod, otthonról, vagy bárhonnan végezhető és lehetőleg minél kevesebb fizikai anyagmozgatást és minél kevesebb különleges munkaeszközt és erőforrást igényel. ilyen lehet például a szoftver fejlesztés, fordítás, weboldalkészítés, grafikai munkák, bizonyos pénzügyi, tőzsdei, marketing, üzleti és egy csomó másik irodai munka, akár a könyvelés vagy bizonyos titkárnői, sőt akár helpdesk és telefonközpontos munkák is lehetnek ilyenek.

nyugaton egyre népszerűbb a távmunka és a virtuális asszisztensek alkalmazása ilyen otthonról végezhető munkákra, így amihez nem kell bejárni, azt bárhonnan végezhetik az alkalmazottak, csak végezzék el a munkát


persze az ilyen munkákhoz nagyon fontos az önfegyelem is, mert ha nem tudod magad rávenni, hogy dolgozz és elvégezd a munkád, pláne ha még egzotikus helyekre is utazol és inkább élvezed az életet munka helyett, akkor egyre többet csúszol, egyre kevésbé lesz meg a munkafegyelmed és emiatt rövid úton megszabadulnak tőled

annak is elég komoly irodalma van, hogy az íróknak mennyire nehéz az alkotás és mennyire nem tud minden író akárhol dolgozni és hogy még a legnagyobb, legsikeresebb íróknak is mennyire komoly rítusaik vannak, hogy alkotásra kényszerítsék magukat, mert különben elfolyik a kezük közül a (munka)idő


a magyar cégek részben pont ennek a veszélye miatt (meg a régimódi munkafelfogás miatt) nem nagyon szeretik az ilyen távmunkát, mert nem bíznak az embereikben, hogy felügyelet és folyamatos ellenőrzés nélkül is ugyanúgy dolgoznak, mintha bent ülnének az irodában - pedig lehet, hogy az irodában is csak passziánszoznának, vagy fészbúkoznának, de ha szem előtt van, akkor nyugodtak, mert látják, hogy "biztos nem lógsz". ha nem látnak, akkor meg el se tudják képzelni, hogy dolgozol, még ha mindent el is végzel.

szóval nagyon cég függő is, nem csak a munkától, hanem a főnököktől is függ.


Az is fontos szempont az ilyen távmunkáknál, hogy mennyire vannak meg a munkához szükséges feltételek, erőforrások. ha utazgatsz, akkor nem biztos, hogy mindenhol tudsz találni rendes és megfizethető telefon és/vagy Internet kapcsolatot, ha szállodában laksz, akkor nem biztos, hogy van egy normális asztal, ami mellett tudsz dolgozni, ha sok telefonálással jár a munkád, akkor az is fontos, hogy legyen egy megfelelően csendes környezeted. az ezekkel járó költségeket is mind ki kell gazdálkodnod a munkadíjból az utazás költségein kívül.

illetve ha egy cégnél dolgozol, akkor a legtöbb esetben minimum időnként be kell menned különféle megbeszélésekre, vagy például küldözgetni kell fizikai dolgokat, iratokat, dokumentumokat, márpedig a postázás nem csak a költségeket növelheti meg, hanem kockázatos lehet, hogy elvesznek dolgok a postán, vagy nem érnek oda időben, míg ha az irodában lennél, akkor ez nem volna gond. illetve az is probléma lehet, ha te más időzónában élsz, mint ahol azok dolgoznak, akikkel együtt kell működnöd. ha kevés és netes a kapcsolat, akkor ez nem biztos, hogy gond, de ha pl aktív kapcsolatot kell tartanod a kollégákkal és nagyon eltér az időzóna, akkor akár éjszakázásra is kényszerülhetsz, ami nem biztos, hogy szerencsés.


szóval sok lehetőség van ebben, de ugyanakkor nem is olyan könnyű összehozni, mint hinné az ember.

2015. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a pilóta, stewardess, kamionsofőr, tolmács, idegenvezető, felszolgáló, szakács, katona, orvos, mérnök, stb. munkáknál általában nem oda és akkor mész, ahova és amikor te akarsz, hanem ahova éppen küldenek téged és nem te döntöd el, hogy mihez van épp kedved, hanem a főnökeid mondják meg, hogy mikor és mit csinálsz.

illetve az sem biztos, hogy annyira sok mindent látsz a világból, mint hiszed, mert a sokat utazó szakmákban (pl. pilóták, stewardessek, sofőrök, stb) nem azért utaztatnak, hogy te világot láss és nézelődj, hanem hogy az tauzás alatt dolgozz, így mikor hulla fáradtan megérkezel, akkor leginkább pihenni akarsz, nem nézelődni és lehet, hogy erre időd sincs, mert mire kipihened amgad, addigra már jön is a következő utad visszafelé. de ha a célállomásnál kell dolgoznod sem biztos, hogy látsz bármit a helyből, mert sokszor úgy utaztatják az embert, hogy odamegy, elvégzi a munkát és már utazhat is haza. nyilván, ha hosszabb időt állomásozol valahol, akkor csak jut valamennyi kis időd körülnézni is, de a sokat ingázó munkáknál többnyire ugyanúgy szabadnapot kell kivenned rá, hogy láss is valamit a világból, mintha turistaként mennél el - legfeljebb az utazást olcsóbban megúszod, de a szállásod már lehet, hogy ilyenkor sem fizetik ki a szabadnapodra.

ettől még lehet akár jó lehetőség is bármelyik ilyen munka, de lényegesen kisebb a szabadság faktora, mint amit nekem a kérdés sugall.


van aki felkerekedik egy hátizsákkal és körbejárja a világot, mindenhol elvállal mindenféle munkát, ami akad, akár mosogatást is, hogy eltartsa magát, míg ott van, a szabadidőt meg akár egzotikus helyeken is töltheti közben. egy ideig kalandnak akár ez is érdekes lehet, de karrier célnak már kevésbé jó szerintem.

2015. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sokan elmennek luxushajókra dolgozni mindenféle munkakörben, sokan ezt még élvezik és végülis világot is látnak, olyan helyeken hajóznak, amiért mások rengeteg pénzt kifizetnek, de azért ez is csak gályázás és a kemény munka mellett nem sok időd marad élvezni az életet
2015. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fotós egyáltalán nem egyértelmű kategória és az sem biztos, hogy illik ehhez a kérdéshez. Pontosan milyen fotóst is értesz alatta? A fotósok többsége nem utazgathat (legalábbis munka közben), mert ott kell lennie, ahol fényképeznie kell és a legtöbb fotós nem utazás közben fényképezget össze-vissza, hanem cégeknek, esküvői pároknak, iskoláknak, stb. dolgoznak konkrét megrendelések alapján, azokon a helyeken, ahol ezeket a megrendeléseket kapják.

Az egy durva tévhit, hogy a fotósok fényképezhetnek bármit, ami nekik tetszik, aztán ezeket a képeket majd megveszik és ebből jól meg lehet élni. Ezt csak nagyon ritkán és nagyon keveseknek sikerül így összehozni, inkább csak legenda/tévhit. Ahhoz, hogy fotósként meg tudj élni, nagyon konkrét üzleti tervednek, célközönségednek és fizetni képes és hajlandó ügyfélkörödnek kell lennie. Ők pedig nem vesznek meg akármilyen képeket, amit épp eszedbe jutott csinálni.


Ha embereket fotózol és ők fizetnek a rókuk készült képekért, akkor elvben akárhova utazhatsz és ott csinálhatod, de neked kell megoldani, hogy azon a helyen, ahova utazol, az emberek ismerjenek, keressenek és fizetni is akarjanak a képeidért, amit csinálsz. Meg ehhez kellenek eszközök, stúdió, helyszín, üzleti ismeretek, stb, ezeket is neked kell ott biztosítani, ami neked is pénzbe kerül, szóval egyáltalán nem olyan egyszerű. Ráadásul mindenhol van egy csomó fotós, szóval versenyben leszel az összes helyi fotóssal, akiknek valószínűleg ott több az ismerősek, kapcsolata, jobban ismeri a helyi viszonyokat, stb.

Ha egy újságnak fotózol, akkor sem azt fényképezel, amihez éppen kedved van és pláne nem fizetnek helyetted minden utazást csak úgy. Általában az újságoknál is azt és főleg ott kell fényképezned, amit ők mondanak. Egy magyar újság fotósai többnyire csak magyar dolgokat fotóznak, mert a magyar újságokba arra van szükség. Nagyon ritkán utaznak máshova és gyakran akkor is a saját pénzükből, nyaralással összekötve. Ha esetleg az újságnak valamiért fontos lehet az a téma, akkor talán kifizetik az utazást, vagy egy részét, de ez is kifejezetten ritka, mert egy újságnak olcsóbb egy hírügynökségtől megvenni a képeket, akinek már van ott embere, vagy akár egy helyi fotósnak fizetni érte, hogy csinálja meg, mint a saját fotósát utaztatni és elszállásolni az utazás idejére.

Ha viszont utaztatnak egy fotóst valahova, akkor is általában ingajáratban megy. Odamegy, lefényképezi, amit kell és már jöhet is vissza. Ha egy focimeccs, konferencia, vagy diplomáciai esemény miatt mész, akkor általában csak annyival előbb érsz oda, hogy fel tudd venni a belépőket, bejuss és dolgozz, aztán elküldöd a képeket és már mész is haza, semmit nem látsz a városból, csak az oda/vissza utat. Ha van egy kis szerencséd, akkor úgy jön ki az utazás, hogy előtte/utána van egy szabad estéd/délelőttöd, de sokkal több nem sűrűn van. Ha egy politikussal utazol a fotósaként, akkor meg valószínűleg annyit látsz a helyből, amit a politikusnak megmutatnak belőle és végig csak a diplomáciai programokat fényképezed. Ha a politikus is csak megy meg jön, pláne ha különgéppel és téged is azzal visznek, akkor meg még egy szálloda se esik útba.

Akit kiküldenek egy olimpiára, vagy egy világbajnokságra, az általában napi 10-12 órában dolgozik egy stadionban, esetleg utazgat a különböző verseny helyszínek között és mire végez a munkával, addigra hulla fáradt és semmit nem lát a környékből.


Talán van néhány olyan utazó fotós, aki szinte bármit fotózhat és bármerre utazhat, de ezek a többség számára inkább csak álom melók. Nagyon kevesen vannak, akiknek ez tényleg működhet és nagyon nehéz közéjük bekerülni. De nekik is komoly munka és tudás volt elérni, hogy meglegyen az az üzleti háttér, ami mellett mindez működőképes lehet.


Szerintem részben ugyanez igaz az írókra is - legalábbis az üzleti oldalára mindenképpen. Íróként tényleg mindegy, hogy a tényleges írást honnan végzed. De általában az írói munka sem úgy működik, hogy én író vagyok, fizetnek a munkámért és írhatok bármit, amit akarok és csak jön a pénz. Íróként is nagyon pontosan tudnod kell, hogy mit kell ahhoz írnod, hogy meg tudj belőle élni. Tudnod kell, hogy kinek és hogyan tudod eladni az írásaidat (akár saját kiadásban magad értékesítve a könyveket, akár kiadókon keresztül, akiket előbb meg kell győznöd, hogy vegyék meg tőled a kiadási jogokat). Az írói munka nehezebbik része, hogy megtaláld a vevődet és rávedd, hogy fizessen azért, amit írni akarsz, aztán még meg is kell írnod. Ha szerencsés vagy és az üzleti oldala megy, vagy van egy jó ügynököd, akkor esélyesebb, hogy írhatsz akárhonnan.

2015. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 29. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:

sok más utazó blog mellett érdemes olvasni a backpakcer.hu-t, illetve a szerzőjével, Vígh Borival készült interjúkat. szokott róla előadásokat is tartani, hogy ő hogy lett világutazó és hogy miből él közben. szerinte is hasznos olvasmány ehhez többek közt Tim Ferriss: 4 órás munkahét című könyve.


nem hátrány, de nem is feltétlenül szükséges, hogy olyan munkád legyen, ami miatt utazhatsz, illetve, hogy a munkahelyed fizesse az utazásodat. elég, ha csak nem vagy a munkával helyhez kötve, végezhet távolról is (lásd még digitális nomád címszó, erről is fog Bori előadást tartani a közeljövőben). ma már egyre több olyan munkahely van, ahol nem elvárás, hogy bejárj a munkahelyre, ha a munkát elvégzed, akkor mindegy, hogy közben hol vagy. Magyarországon nem annyira nagy divat, de Amerikában és a világ számos pontján divat a virtuális irodai munka, akár titkárnői, vagy telefonközpontos munkákat is képesek kiszervezni. persze az fontos, hogy ehhez legyen olyan nyugodt, stabil net elérésű, esetleg telefonnal is felszerelt helyed, ahonnan tudsz dolgozni.


az sem egy utolsó lehetőség, hogy elutazol valahova és ott keresel magadnak valami munkát, mert még ha nem is fizetnek érte meg nagyon jól, már akkor jól jársz, ha a szállásra, kajára nem kell költened és közben jól érzed magad egy távoli helyen. természetesen a legjobb megoldás, ha tudsz passzív bevételi forrásokat teremteni, amikből magától jön a pénz, külön ténykedés nélkül. ilyen például, ha könyveket írsz (akár az utazásról), amik ha elég népszerűek, akkor is fogynak a polcról és pénzt termelnek, ha nem foglalkozol már vele, de a tőzsde és egyéb befektetések is segíthetnek ebben.

2016. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Buszsofőr.
2020. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!