Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a skizofrén?

Mi az a skizofrén?

Figyelt kérdés
2008. aug. 2. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Maga a "betegség" a skizofrénia, a "beteg" személy pedig a skizofrén. A Google jó barátod: [link]
2008. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Olyan emberrel mondják, akiben lakozik egy "másik", személyiséghasadásos. Ez egy komoly pszichológiai betegség.
2008. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrénia (schizophrenia), vagy hasadásos elmezavar egy kóros állapotra, a gondolatok, érzések és cselekedetek közötti összhang felbomlására utal. Maga a szó a görög szkhidzó (»hasítani«) és phrén (»lélek«) szavakból származik. Emiatt a skizofréniát a köznyelv néha tévesen a disszociatív személyiségzavarral azonosítja. A valóságban a skizofrénia nem azonos a többszörös személyiséggel.
2008. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A beteg számára elmosódik a határ a reális és a képzelt dolgok, személyek között.

Ajánlom, hogy nézd meg a Csodálatos elme(A beautiful mind) cimű filmet. A skizofréniáról szól és nagyon érdekes:)

2008. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A skizotípia része a skizofréniának, egy másik elmezavar, vagy határeset? Segítsen valaki a szövegértelmezésben:/
2009. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam skrizotipiát alapítottak meg igásság szerint az lehet rajtam észrevenni külsőleg belsőleg ,hogy elvontabb vagyok az átlagnál aminek vannak rossz és jó oldalai is meg nem mondanád rollal ,hogy beteg vagyok pedig már a gyógyszert sem szedem de viszont már tudom valamilyen szinten irányítani a betegségemet viszont van egy ismerősöm aki elég keményen skrizó viszont hozzá kell tegyem ,hogy ő érti meg egyedül a gondolatmeneteimet meg én is az övét viszont ő nem tudja összerakni történéseket szóval a beszélgetésünk nagyrészt elmélkedésből áll de nagy arc és csipázom.
2012. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!