Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek nagy része skizofré...

Az emberek nagy része skizofrén valamennyire?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamennyire. Szerintem az még beletartozik a normális elme fogalomkörébe, amikor az ember eltűnődik valamin, és ennek olykor hangot is ad, ami leginkább magának szól.
2011. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. De divat ilyesmit mondani. Meg mindenféle betegséget mondani, ha valaki/valami nem tökéletes. Márpedig ki tökéletes?
2011. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát ezt meg hogy értsem?

nem hiszem.

néha úgy gondolkodom magamban, mint ha valami kívülállóra tekintenék, meg úgymond "bemondom magamnak" pl. hogy: na figyelj, ezt most megcsinálod!

:)

de ettől nem hiszem, nem érzem magam skizonak :)

2011. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ilyesmire gondoltam, kettős személyiség valahol.
2011. júl. 21. 23:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy hogy lehet, hogy még maga sem tud róla, sőt valószínű. Nem súlyosan, csak inkább lightosan. Csak vannak bizonyos önellentmondások bennünk, amiket nem lehet hová tenni.
2011. júl. 21. 23:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A skizofrénia és a többszörös személyiség nem ugyanaz, a skizofrén nem létező hangokat hall, paranoiás, stb.


Szerintem amúgy az már kicsit beteges dolog ha mondjuk hangosan magadhoz beszélsz.

2011. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezért is korrigáltam, a köznyelvben többnyire erre értik, nem ilyen gondolatbeültetéses, gondolatsugárzásos tévképzetekre.
2011. júl. 22. 00:48
 8/9 anonim ***** válasza:

A köznyelv a skizofrénia alatt valóban egy olyan betegséget ért, ami krimiken, és túl sokat, feleslegesen agyturkászhoz járó amerikai háziasszonyokon kívül sehol sem létezik.


Ettől még a skizofrénia egy a lakosság körülbelül egy százalékát érintő létező és komoly betegség, akiknek minimum annyi tisztelet kijárna, hogy legalább tudjuk kik ők, és mitől szenvednek.

2011. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban senkinek a gondolkodása nem következetes. (Azt mondják, hogy csak a szamár következetes.)

Ez valahol nevezhető skizofréniának, ha már minden marhaságot annak akarunk hívni.

De javaslom inkább a kognitív disszonancia fogalmának járj utána.

2011. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!