Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a rockerekrő...

Mi a véleményetek a rockerekről/metálosokról?

Figyelt kérdés
Minden korosztály válaszát várom:)
2009. szept. 13. 15:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
nemtudom miért kellett lepontozni az összes választ... -.-"
2009. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Birom őket.
2009. nov. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a gótokat és darkokat, + vámpírokat, szeretem -bár ők nem tekinthetők teljesen rockernek- Elég különleges egyéniségek tudnak lenni közöttük! Meg a black metálosok között is sok hihetetlen érdekes arc van!
2010. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
100%
Ízlések és pofonok! Én rocker vagyok, tehát nagyon birom a metál/rockosokat, ja és a zenéjüket is. De ha vmi nem rockos vki beszól, hogy a rockzene ilyen meg olyan szar, akkor velem gyűlik meg a baja..
2010. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
68%
Mivel En is az vagyok, termeszetesen imadom oket...ezt a minden rockert egy kalap ala veszunk baromsagot mar nagyon unom...Egy disco-s ember nem lehet igenytelen konyorgom? vagy egy rapper? hat dehogynem. De ez nem zenefuggo ahogy masok is emlitettek. Meg, hogy valaki fel toluk...:) Kar... Tolem nem fel senki.:D Ja es nem hordok se zenekaros vagy fekete polot, se szakadt cuccokat. Ennyih...Minden zenei stilusnak van tortenelme, igy a rocknak is, nem kene igy lenezni, meg hasonlok. Nekem bejonnek, mert En is az vagyok, es sok rocker baratom, ismerosom van...
2010. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
bocsi elozo voltam 20/L
2010. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
szeretem a rockot is, a metált is, a goth dolgokat meg főleg.... de engem nem sokan szeretnek :-/ és ez nem a stílus miatt van, egyszerűen lemaradtam a nagy rocker társaság leosztásakor.
2010. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
97%

Bár a kérdés nem éppen mai, azért megosztanám veletek, hogy én mit gondolok a témáról, elvégre ahogy én megtaláltam ma a kérdést, úgy holnap más is megtalálhatja, ha a kérdező esetleg már nem is nézi.


Kezdeném talán azzal, hogy abszolút ostobaságnak gondolom az emberek zenei stílus alapján való általánosítását. Minden szubkultúrában, minden zenei irányzat követői között akadnak ápoltak, hanyagok, rendesek és kevésbé rendesek is. Viszont tény, hogy a rockerek, illetve metálosok kapcsán az igénytelenség fogalma gyakrabban merül fel, mint mondjuk a disco-zenét kedvelőknél. Ez szerintem nem jelenti azt, hogy így is van, de:

A metálos, rocker öltözködés része sokszor a hosszú haj. Ha ezt nem ápolják, az feltűnőbb mint az ugyan ennyire zsíros, de kb. 5 centis haj nem?

A metálos, rocker embereket könnyebb megkülönböztetni az "átlagos" emberektől, mint discost a bmxestől, deszkástól, popostól... Ha köztük látsz egy bunkót, nem mondod, hogy: jé, egy bunkó bmxes! Mert nem mindig tudod hogy az, első ránézésre. Így tehát marad az "egy bunkó ember" cimke, és nem kapcsolsz hozzá stílust mint egy első ránézésre megállapítható rocker, rapper vagy metálos kapcsán.

Azonkívül, nagyon sok metálos/rocker azért hallgatja a zenéjét, mert feszültséglevezetésnek szánja. Sokan közülük nehéz helyzetben vannak/voltak, ez nyilván kihat a társas viselkedésükre is, pl. szorongás, félénkség vagy éppen harsány viselkedés hogy leplezzék a gyengeségüket.

A rock, metál kultúrájának része a társadalom által felállított szabályok ellen való lázadás is. Az egyén és a szellem szabadsága, a megkülönböztetés elítélése, az egyenlőség gondolata. Tapasztaltam, hogy sokkal kevésbé előítéletesek a metálosok, rockerek (és egyébként a reggaesek is:)) a külföldiekkel, hátrányos helyzetűekkel, illetve az új emberekkel, és sokkal több mindent tolerálnak. Könnyebben próbálnak ki új dolgokat.


Én is szeretem a rock zenét, bár igazából metálos vagyok. És igen, én hordok zenekaros pólókat, szakadt cuccokat, de nem megyek el az acélbetétesig/fűzőig. Ugyanúgy hordok virágmintás, színes cuccokat is mint mások és sosem szólok be zenei irányzatok ellen, elhallgatom a reggaet, popot, esetenként egy-egy rap számot is, de ilyenek nincsenek a lejátszómon. A technot nem szeretem, de amíg nem akarják rámerőltetni, nincs bajom a követőikkel sem.


Persze a fent leírtak közel sem mindenkire igazak, vannak kivételek, de én nagyjából így látom a helyzetet:)


14l

2011. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

A Rockerek sem egyformák.

Vannak durvábbak akik keményen drogoznak és isznak.

De vannak olyanok is akik nem drogoznak és nem is isznak..Személyfüggő.


A Rockban az a legfontosabb, hogy legyünk önmagunk és ne próbáljunk olyanoknak lenni mint amilyenek valójában nem vagyunk, és ne adjuk fel az álmainkat és a hitünket csak azért mert valakinek nem tetszik, én felnézek rájuk.Mert ők nem félnek megmondani a véleményüket ország világ előtt nem hagyják, hogy befolyásolják őket a média és nem csinál belőlük a tv olyan szemetet mint mondjuk Justin Bieberből.Ők tényleg tudják mi a zene és, hogyan kell zenélni.Minden elismerésem az övék és a régi ZENÉSZEKÉ mint mondjuk Mozart és Beethoven.


Na meg az ápolatlanság elítélés...

Ismétlem ez is személy függő...Csak mert egy koncert után kiizzadnak meg minden az nem azt jelenti, hogy valójában nem is fürdenek...Ez is egy olyan elítélés amit már megint kitaláltak a hülye gyerekek és elterjesztették.

Miért a diszkós lányok, fiúk nem izzadnak ki egy-egy parti után és nem isszák le magukat a sárgaföldig?

A Rapperekről meg nem is beszélek már messziről bűzlenek...

2012. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Hoppá kihagytam egy részt


Ennyiből én is ezt mondhatnám:

"A Rapperekről meg nem is beszélek már messziről bűzlenek..."

2012. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!