Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utalnál 100 ft-ot, ha ezzel...

Utalnál 100 ft-ot, ha ezzel másnak nagy szívességet tennél?

Figyelt kérdés
Ha idegennek kellene utalni 100 ft-ot és ezzel nagy szívességet tennél, akkor te megtennéd? Párommal vitatkozunk ezen. Ugye köztetek is van olyan, aki utalna, mint én???

2013. febr. 16. 20:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Most épp nem utalnék, mert én vagyok olyan helyzetben, hogy elfogadnám minden szégyen nélkül, sajnos, ez van... viszont pár év múlva már leszek olyan helyzetben (remélhetőleg) hogy tudok segíteni másokon. Akkor keresni is fogom, kinek segíthetek, megnézem alaposan, és adok, akinek látom, hogy kell, így fogok tiszta lelkiismerettel élni, hogy ha nekem sok van, akkor segítek. Most tényleg nem tudnék, ha megszakadok, se...
2013. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Utalni valakinek ingyen lehet, nekem is.

Az jó célnak számítana, ha egy 5 gyermekes egyedül nevelő anyukának teszveszre utalnék?

Csak 100 ft kellene neki.

Tuti nem kamu és nekik megy.

Itt utalni kellene, nem készpénzt, hogy olcsón tudjon vásárolni.

Biztosan jó célra menne.

2013. febr. 16. 21:09
 13/22 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén én nem utalnék ennyit. Ha nem tudnám lekövetni, hogy igaz-e a dolog, akkor egyértelműen nem, sajnos bizalmatlan vagyok ilyen szempontból. Ha letudom követni és megérint a dolog, adni szeretnék, akkor pedig inkább utalok többet még akkor is ha nekem sincs sok. Meglehetősen bosszantana, hogy a banknak többet fizettem ki a segíteni akarásommal, mint annak, akinek segíteni szerettem volna.


Kézbe viszont szívesen adok. Volt és van is beteg ismerősöm, akik sosem kértek, amikor felvetették a bankszámla ötletét gyűjtés céljára nekik, akkor elutasították. Hónapok kellettek mire belátták, hogy a leukémiás gyerekük ellátásához szükségük van sajnos idegen emberek segítségére. Így is leszegett fejjel adták körbe a számlaszámot, pedig nem volt okok szégyenre sosem! Mindent megtettek a fiukért! Az ilyen embereknek szívesen adok.

Illetve van egy hajléktalan ember is a városunkban, amióta az eszemet tudom, a város "tartja" el. Nem egy alkoholista alak, jó szándékú, rendes ember. Nagyjából a történetét is ismeri mindenki a környéken. Ha elmegyek mellette mindig adok neki 1-200 forintot, vagy ha pont a boltba megyek, ami mellett ücsörögni szokott, akkor veszek neki valami harapni valót, amiért szintén mindig nagyon hálás. Öröm neki adni.

Egy virág árus idős bácsi is van a városunkban. A felesége meghalt, a kis nyugdíjából egyedül alig bír megélni. Virágszezonban mindig a főutcán árulja a kis házi csokrait, nagyon szépek. 500 forintot kér értük, de akiről tudok, hogy szokott tőle venni, mindig többet ad neki, én is.

Ergo én nagyon megtudok sajnálni embereket és egy adakozó léleknek is érzem magamat, mert sosem tudhatom én mikor szorulok majd rá mások segítségére. Viszont tény, hogy rengetegen visszaélnek az emberek jóhiszeműségével, így mindenféle számlaszámokra csak úgy nem utalgatok, nem szeretem ezt.

2013. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Az M1 és a többi közszolgáltató TV-n volt kb 3 hete, hogy rengeteg csaló alapítvány működik, akik kihasználják a rákos és a többi beteg embert azért, hogy a futtatásukból keresett pénzt kivigyék az országból, ezzel magukra hagyva a szerencsétlen családokat.


SENKI SE UTALJON GYANAKVÁS NÉLKÜL, MINDIG KÉRJÉTEK KI A GYŰJTÉS TÉNYÉT IGAZOLÓ IGAZOLVÁNYT, ÉS CSAK AZ ILLETÉKES HIVATALOS SZERVEZET SZÁMLASZÁMÁRA UTALJATOK!


[link]

2013. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 kovpet ***** válasza:
Gondolom bank- és számlacsomag-függő. Nekem 350 körüli az alapdíj, tehát egy forintot is ennyibe kerül elutalni.
2013. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Most vezették be nemrég..minden utalásért fizetni kell, ugyanúgy ahogy a készpénzfelvételért. Van olyan bank, ahol még kártyás fizetésnél is(pl nekem..marhára örülök neki..)
2013. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Sokgyerekesnek nem küldnék. Amúgy is megjártam már a kéregetőkkel. Állatmenhely, állatvédő csoport viszont szóba jöhet.
2013. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem utalnék. Nem vagyok adakozós típus amúgy sem, de azért néha a Mekiben a visszajárót bedobom abba a kis dobozba, meg karácsony előtt egyszer felhívom a Teleton vonalat, és ennyi. Nagyon utálom, hogy a hírek is ezzel vannak tele mostanában, hogy ez beteg, az rászoruló, nem tud fűteni, nincs pénze műtétre, stb. Komolyan erről kell szólnia egy híradásnak? Utalni azért sem utalnék, mert 100 ft elutalása többe kerül, mint maga a 100 ft. Illetve nem is tudnám 100%-ra, hogy hova kerül a pénzem. Szóval bár megengedhetném magamnak a napi 100 ft-ot is, én bizalmatlan vagyok az ilyen "rászorulókkal" szemben.
2013. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Engem megérintett és tudom, hogy oda menne.

Azt nem tudom, hogy mennyire számít rászorulónak, így az általam leírtak alapján?

Szeretek adni és akinek utalnék ő is szeretne adni a gyermekeinek.

2013. febr. 16. 21:36
 20/22 A kérdező kommentje:

Az állatok mivel különbek a gyermekeknél?

Itt lehetne tudni, hogy 100%-ra oda kerülne a pénzem.

2013. febr. 16. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!