Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » YAMAHA Eg 112 vs Epiphone Les...

YAMAHA Eg 112 vs Epiphone Les Paul Special, metálhoz?

Figyelt kérdés
Éppen egy üzlet közepén vagyok és el akarnám cserélni az Epiphone Les Paul Special 2-em egy YAMAHA Eg 112 .Metálhoz melyik a jobb ?

2012. nov. 21. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy év akusztikus gitározás alapján,tehát mást nem igazán próbáltam:az epiphoneban tetszik a letisztultsága,egyszerüen egy gyönyörű darab,és talán a hang minősége is jobb egy picivel,viszont amig nem játszol nagyban,addig ez a különbség elenyésző,viszont a yamaha nagyon hasonlít egy fender squier-re,ami +,és most lehet teljesen hülyén fogsz nézni és kiröhögöd a beled de nem tudom mi a neve annak a kiálló fém ki bizbasznak,de azt tudom hogy sok jó dolgot csinálhatsz vele,tehát én ha pl ujjonnan venném,a yamahát venném.

A laikus mivoltomért remélem nem kapok negativat :)

2012. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kiálló bizbaszt tremolónak mondják, valójában vibrató hanghatás.

Az olcsóbb gitároknál jellemzően nem a legjobb minőség és könnyebben hagyja elhangolódni a hangszert a használatkor, mintha fix hidas gitár lenne.


Metálhoz szerintem a Les Paul jellegű hangszerek talán jobbak, bár a Yamahában is a hídnál legalább humbucker van (a single-coil-ok kicsit talán vékony hangúak metálhoz).

2012. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!