Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik ha lopással...

Horváth Márk_24 kérdése:

Mi történik ha lopással gyanúsítottak?

Figyelt kérdés

17éves vagyok és az egyik melóhelyemen meggyanúsítottak 500,- lopással meg egyéb dolgokkal de semmire nincs bizonyítékuk. Annyira elkezdtek velünk üvöltözni ,hogy megilyedtem és inkább azt mondtam h én voltam. (pedig nem)

Még bekel mennem a szüleimmel állítólag jegyzőkönyvet akkar írni a vezető. szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni illetve van-e valami következménye?



2012. aug. 9. 12:54
 1/4 Antimod ***** válasza:

Ez nagyon kellemetlen. Ha nincs bizonyítékuk, valószínűleg rád akarnak ijeszteni, hogy aláírd a jegyzőkönyvet, és ezzel az indokkal kirúghassanak. Az is lehet, hogy az igazi tolvaj próbálja meg így leírni a költségét annak, amit ellopott, esetleg csak el akarja terelni magáról a gyanút.

Részvétem, de szerintem ne írd alá a jegyzőkönyvet ha nem te voltál, a szóbeli vallomás pedig nem jelent semmit, főleg, ha fenyegetés hatására történt.

2012. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Antimod ***** válasza:
Még annyit, hogy 500 Ft-os lopásért nem kerülsz börtönbe, talán még feljelentés sem lesz belőle, a többit fentebb megírtam.
2012. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már elküldtek de nem is bánom. Igazából nem is irnám alá a jegyző könyvet vagy oda irnám h nem értek vele egyet. és ha nem írjuk alá akkor mi a helyzet?
2012. aug. 9. 15:20
 4/4 Antimod ***** válasza:
Ha nem írod alá, akkor bizonyítási kényszerbe kerülnek. Ha pedig nem követted el, nem tudják bizonyítani. Tehát semmi.
2012. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!