Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lopással vádol a volt albim...

Lopással vádol a volt albim tulajdonosa. Már idézést is kaptam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hónap után kiköltöztem, mert találtam számomra megfelelőbb lakást. Neki ez nem nagyon tetszett, mert már nehezen talált egyetemista albérlőt (szeptemberben történt az eset, amikorra már mindenki elfoglalja a helyét)... nem tudom igazából eltűnt-e a pénze vagy sem, de lopással vádol :( ...

Kaptam egy idézést:

Idézés gyanúsított részére

Önt a fenti számú büntetőügyben a Btk. 316. par. (1) bekezdésébe ütköző és a (2) bekezdés I. fordulata szerint minősülő kisebb értékre elkövetett lopás vétségének megalapozott gyanúja miatt, ... nap, ... óra... percre a fenti szerv hivatali helyiségébe idézem.

Gyanúsított kihallgatás várható időtartama: 1 óra.

... és mi az, hogy "elővezetése rendelhető el" ha nem jelenek meg a kihallgatáson? :(


Valaki segítsen! Bajom lehet ebből? Kezdek megijedni, pedig még életemben nem loptam semmit, de úgy látszik ez a tulaj be akar sározni ... :S


2012. júl. 5. 21:48
 1/2 anonim válasza:

"és mi az, hogy "elővezetése rendelhető el" ha nem jelenek meg a kihallgatáson? "

Az, hogy ha nem mész el, akkor jön a járőr, és visz.

El kell menni, pontosan megtudni, hogy miről is van szó. Te állítod, hogy nem vittél el semmit, tulaj meg állítja, hogy igen. Konkrétumok majd a kihallgatáson.


Ettől függetlenül keress egy ügyvédet, aki elmegy veled a kihallgatásra, mert megfelelő felkészültséggel - amennyiben tényleg valótlant állít a tulaj - egy jó ügyvéd tudni fogja, hogy mit kell tennie. (hamis vád, rágalmazás, stb..)

2012. júl. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozok az előző válaszolóhoz, ügyvéd feltétlenül kell. És ha tényleg nem loptál semmit, akkor valószínű, ki fog derülni.
2012. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!