Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért sírok? Mi történik a...

Miért sírok? Mi történik a halál után? Én nem akarok meghalni.

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sokat sírok az életen. Miért élünk? Miért halunk meg? És ha meghalunk hová kerülünk? Én nem akarom, hogy meghaljon a családom, én nem akarom, hogy meghlajak, hogy végetérjen az egész élet... Anyukám szerint csak azért csinálom ezt mert kamaszodom, és ezen mindenki átesik, de ez a hatalmas kín és sírás... Van isten? És miért élek? Minden nap sírok... Nagyon sokat segítene, ha valami bátorító dolgot írnátok, és segítenétek...

2012. júl. 28. 19:05
1 2
 11/18 anonim válasza:
34%

1-es válaszoló, nincs semmilyen isten, a halál után pedig semmi nincs, mert csak az anyag létezik (a testünk). A tudatunkat a neuronok generálják, ha leáll az ionáramlás (tudat) akkor az ún. ,,tudatunk'' megsemmisül.


Informatikai metaforával: A hardver generálja a szoftvert, ha a hardver leáll, akkor a szoftver is (az emberi test esetében a ,,szoftver'' megszűnik).


(Egyébként a tudat, és a szabad gondolkodás valószínűleg csak illúzió. (ez csak egy elmélet.))

2022. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
0%

Csak gondoljatok bele milyen volt az életetek előtt. Semmi ugye? Na ennyi lesz a halál után is.


Engem csak a tudat része zavar. Hogy Én vagyok. De mit jelent az "én"?

2022. aug. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Valami biztos, hogy van a halál után, mivel vannak akik emlékeznek az előző életükre és azt kivizsgálva valóban igazat állítottak.Tovább vannak a klinikai halál állapotában lévő testen kívüli élmények amik olysn beszámolók amiket ugyancsak leellenőriztek és olyanokról számoltak be az érintettek amit csukott szem mellett nem is láthattak.Továbbá ott van még a telepátia is,ami megint csak nincs anyaghoz kötve.Persze a halál után már nem emberek leszünk, mivel az ember csak egy faj a sok közül a földön és az univerzumban, de valami valami felsőbb erő, amit léleknek is hívhatunk, minden élőlényben ott lakozik, függetlenül a fajtától és az agyi méretétől.Bonyolult dolgok ezek, amit a mi kis földi dimenziónkból úgysem látunk át és úgysem tudunk megfejteni, gondol ennek van valami célja, hogy ilyen tudatlanságnban kell leélni a földi éketünket.
ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ugyanezen megyek át, állandóan sírok emiatt, igaz felnőtt vagyok :(
máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14 es.Miért sírsz? Eddig minden élőlény és ember keresztül ment rajta, tehát ha szomorkodsz, ha nem,attól még ugyanúgy meg fogod élni..Én magától a haláltól pont ezek miatt nem is félek, amint egy kapu bezárul, egy másik kinyílik, ez a földi léttel sincs másképp.Az már viszont jobban aggaszt, hogy miként jutok el oda, mennyit kell szenvedni, míg kilehelem a lelkem.Mindenki gyors és fájdalom mentes halálra vágyik, ha már úgyis dimenziót kell váltni, csak sajnos ez nem mindenkinek adatik meg.
máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Félek mi lesz, meg hogy nem látom többet a gyerekeim ☹️ elborzasztó
máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez is az élet része, a lemondás.Ha nem látod a gyerekeidet, hát nem látod.A halál után annyira más síkon fogsz mozogni, hogy ilyen földi dolgok nem fognak már érdekelni..Egyébként felesleges ioyenen agyalni, az emberi agy túl korlátozott, hogy átlássa mi miért történik, miért születünk és halunk meg..Egy a lényeg, míg itt vagyunk kiélvezni a dolgokat, utána meg jön úgyis, aminek jönnie kell.
máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ne feledjétek, hogy a Földet csak a bölcsőnknek kaptuk, nem a sírunknak.
aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!