Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányzunk? Most halál...

Miért dohányzunk? Most halál komolyan. Okokat akarok olvasni!

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a sok hülyegyerek ettől érzi menőnek magát, aztán meg rászoknak.
2010. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én a dohányzók válaszaira lennék kíváncsi. Bármiféle rosszindulat és ítélet nélkül. És nincs 10en évesekre korlátozva ez a kérdés. Sőt!
2010. júl. 29. 22:40
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Én decemberben leszek 17 (F) és nem dohányzom, húúú mekkora lúzer vagyok.
2010. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Én is ismerem a dohány ártalmait a használójukra és a környezetükre értve is. De ha tegyük azt, már valaki mégis rágyújt, akkor abban neki mi az élvezet. Vagy el akar fedni valamit? Vagy célja van vele? Vagy meg tudja nekem fogalmazni valaki azt, hogy miért virágzik ez a gazdasági ág már évszázadok óta? Valami oka csak van.

Tehát kedves utóbbi válaszoló ez egy globális kérdés és igenis normális válaszokat várok, nem pedig mások leaprehendálását.

2010. júl. 29. 23:24
 5/20 anonim ***** válasza:
45%

üdv!!!

azért, mert jó érzés, ha valami összeköt a körülötted állókkal.

amúgy meg aki nem fiatalon szokik rá az nagy hülye... még jobban, mint aki fiatalon..

nemdohányzó taknyos tini :P

2010. júl. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
az, hogy azt írtam magamra, hogy "hú mekkora lúzer vagyok" szarkazmusnak hívják, mondjuk ez így nem derül ki de én arra gondoltam
2010. júl. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többsége szeret dolgokat kipróbálni,bár ebben az esetben mire észbe kapnának,már függők lesznek.Az erősebb akaratúak leszoknak,míg a többit nem zavarja vagy már nincs lelki ereje leszokni. Én az utóbbi vagyok.
2010. júl. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%

Ha nem gond, akkor én is elmondanám erről a véleményem. Kortól és nemtől független. Az emberek többsége általában fiatalon szokik rá és nem is tudja letenni. Én, mint fiatal 13 éves lány nem tartozom ebbe a kategóriába. Soha nem szeretném kipróbálni, próbálok mindenkit lebeszélni róla. Bár sajnos a környezetemben (otthon is) sokan dohányznak, így sok füstöt kell belélegeznem - de ennél jobban nem tervezem károsítani a szervezetemet. Hogy mi a jó mégis a cigiben? Hát nem sok minden, de összekaparok pár dolgot.


A pozitív hatásai:


Hát igen, kicsit sablonos szöveg, de mindenki ismeri azt, hogy divatból. Ez bővebben annyit jelent, hogy így még jobban úgy érzi az ember, hogy a többihez tartozik - mert ugye hasonul, nem tűnik ki a többi közül, satöbbi. Sajnos még vannak ilyen emberek is, pedig ez nagy hülyeség - ha dönteni kellene az egészséged vagy pár ember érdekbarátsága között, én kétségkívül az előbbit választanám. (Igen, ez a rész volt a "taknyos tinis"... -.-) Rádásul a dohányzás eltörli a vallási és kulturális ellentéteket. Az együtt dohányzás sok esetben erősebb minden egyéb társadalmi konvenciónál. Gondoljunk a tűzszünet idején az egy lövészárokban együtt dohányzó ellenséges katonákra a világháborúk során. Meg az étvágycsökkentő hatásai is ugye közismertek, segíti az anyagcserét, az ember kevésbbé érzi éhesnek magát tőle, ezáltal vékonyít is. Mivel az emberek többsége sportolni nem szeret, fogyókúrázni nem akar és nem is tudja betartani, akkor csak a dohányzás marad megoldásként. Utána pedig, azért nem mernek leszokni tőle, mert félnek a gyors visszahízástól.


Ezek után persze ki ne gyújtana rá? De ez csak az érem egyik oldala. Nem hiába van ráírva hatalmas betűkkel a cigis dobozokra, hogy "HALÁLT OKOZHAT"! Először is: mi van benne?


Tartalmaz:


Formaldehidet, (amellyel a döglött békákat konzerválják), cianidot, (ami a patkányméregben is található), nikotint, (ami egy függőséget okozó méreg, és egy rovarölőszer, amit a rovarirtó sprayben használnak), arzént, (ami szintén rovarölő méreg), acetont, (ezt az anyagot ismerheted a körömlakk lemosókból, illetve a festékhígítókból), ammóniát, (ami a WC tisztítók egyik összetevője), benzolt, (amely fontos kémiai oldószer, az egyik legfontosabb petrolkémiai és vegyipari alapanyag), kadmiumt, (ami a gépkocsik akkumlátorában található), ja és persze ólmot, (amivel naponta találkozhatsz a levegőbe nagy mennyiségben jutó kipufogógázból). Ráadásul a dohányfüst rákkeltő radioaktív anyagokat is tartalmaz. A sugárzás forrása a cigarettafüstben található radioaktív polónium 210-es atom. A polónium a mezőkön kerül be a dohányba, annak levelén ugyanis mirigyszerű szőrök találhatók, melyek összegyűjtik a levegőben e nyomokban megtalálható anyagot. Állatkísérletekkel igazolták, hogy a polónium 210 magában is rákkeltő, továbbá a radioaktív polónium más rákkeltő anyagokkal együttműködve még több rákot okoz. Sajnos a sugárzás nem korlátozódik a dohányosra; a sugárzás több mint 75%-a a másodlagos dohányfüstben található.


A negatív hatásai:


Először is nézd meg ezt a képet: [link] . Ezek után van még kérdés? Olvassátok el ez az oldalt: [link]


A leszokás után is vannak következményei a dohányzásnak:


A nikotintól való teljes tartózkodás - beleértve a passzív dohányzást is- szükséges ahhoz, hogy megerősítsük szervezetünket és minimálisra csökkentsük a betegségek kockázatát. Az eredményes leszokási kísérletek csak jó néhány év múlva javíthatnak jelentősen az egészségi állapotunkon. Az utolsó cigaretta után 20 perccel a vérnyomás és a szívfrekvencia eléri a normális értékeket, 12 órán belül a nikotin és a szén-monoxid szintje a vérben a felére csökken, és az oxigén mennyisége a normálisra térhet vissza. Ha egy napig nem dohányzunk, a szén-monoxid távozik a testből, a tüdő pedig az első reggel megtisztul a nyáktól és más füstös váladéktól. Ha két napig is bírjuk, már nem lesz nikotin a szervezetben, meglepődve érzékeljük majd a világ ízeit és illatait. A légzés-, a keringés és az energiánk 2-8 hét alatt tér vissza a normális szintre, de legalább fél év kell a krónikus köhögések, hurutok gyógyulásához. Ezalatt a légzés kapacitása tovább nő. 5 dohánymentes év szükséges ahhoz, hogy a szívinfarktus kockázata felére csökkenjen, és 10 (!) év ahhoz, hogy a nemdohányzókkal "rughassunk labdába". A tüdőrák kockázata a dohányzás abbahagyása után 10 évvel csökken a felére...


Bocsánat, ha túl sokat írtam, de remélem hasznos választ adtam, ha mégsem, akkor pedig sajnálom. Néhol kicsit már fáradt voltam, ezért linkelgettem - remélem nem baj.

2010. júl. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
84%
Előző vagyok. Ja és bocs, ha kissé eltértem a tárgytól. Én még "taknyos tini" vagyok (-.-) és nem dohányzom (!) szóval egyik kritiériumnak sem felelek meg, de remélem így is elfogadható a válaszom. :\
2010. júl. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert annyi önállóság és tartás sincs bennetek, hogy saját magatok meg tudjátok mondani, miért dohányoztok, és még ezt is vadidegenektől akarjátok megtudni, akik nem is ismernek titeket. Ez az önismeret és az öntudatosság krónikus hiánya. Én tudom, hogy miért nem dohányzom, és sose jutna eszembe itt megkérdezni egy csomó arctalan idegentől, hogy mit miért csinálok. Ki tudja, ha én nem?
2010. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!