Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A franciák mostmár tényleg...

A franciák mostmár tényleg kibékültek a németekkel?

Figyelt kérdés
és mi a helyzet az angolokkal?
2009. júl. 8. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A franciák és a németek között mai napig él az ellentét, szerintem ez így is marad. Persze nem kell konkrét gyülölködésre gondolni, de a német ismerösöm szerit: "nincs ellentét, csak ök nem ismerik el, hogy jobbak vagyunk" :)
2009. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most már ideje lenne, de a franciákkal elég nehéz szót érteni, mert ők meg vanak győződve róla, hogy ők a legkulturáltabb, legcivilizáltabb, legmodernebb, mégis legősibb, satöbbi nép a Földön. Egyszerűen akkora az egójuk, hogy nehéz nem utálni őket ezért. Azt gondolom, hogy nem lehet véletlen, hogy a franciákat utálja minden szomszédjuk... Az angolok, németek, spanyolok, hollandok sem szeretik őket.

Talán ha a franciák kicsit finomítanának a stílusukon (nem fognak, lásd möszjö Szarközi kiszólásait, illetve hogy az EU-ban is állandóan törtetnek), akkor talán nem utálná őket mindenki.

A németek jelenleg elégé hasonló politikát folytatnak, illetve kölcsönösen felismerték, hogy mindkét országnak jobb lenne, ha végre normális hangnemben beszélnének egymással, de azt gondolom, hogy ez csak egy ideiglenes helyzet.

2009. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ha az angolok tényleg utálják a franciákat, akkor miért tanítanak szinte minden iskolában franciául?

csak azért, mert az van UK mellett?

2009. júl. 8. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azért tanítják Angliában a franciát, mert kultúrnyelv. A francia kultúra évszázadokon át nagy befolyással volt az angol kultúrára, olyannyira, hogy az angol szókincs mintegy fele (!) francia eredetű. Kevesen tudják, hogy a normann hódítás idején az angol majdnem kihalt, mert Anglia hivatalos nyelve a francia volt, ezt a nyelvet beszélték a művelt rétegek és a városi polgárok. A germán eredetű óangolt csak a falusi parasztok beszélték (ezért van az, hogy az egyszerű, falusi élet szavai, mint az állatok és eszközök nevei, valamint az őshonos növények neve germán eredetű, a szakszókincs meg latin. Továbbá igen érdekes, hogy az angol szókincs változatossága is a két nyelv hosszú együttélésének köszönető. Jó példa erre a "begin" és a "commence" ige. Mindkettő azt jelenteni, hogy "elkezd vmit", csak az egyik a germán szó, a másik meg a francia ugyanarra a kifejezésre). Aztán ez a helyzet megváltozott a százéves háború kitörésével, de a francia kultúra 300 év alatt olyan erős nyomot hagyott az angol kultúrán, hogy azt többé már nem lehetett kiirtani.


Emellett igaz az is, hogy Franciaország szomszéd ország, jelentősek a gazdasági kapcsolatok, és a franciák amúgy sem igen hajlandóak ideigen nyelvet tanulni, miután úgy gondolják, hogy az ő nyelvük a legfelsőbbrendű a világon. A francia forítók - mint én (:P) pedig nagyszerűen megélnek ebből.

2009. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2009. júl. 8. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!