Mi értelem van a életnek?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Az élet értelme a létezés! pl. ...hogy beteljesitsd a karmád, ...hogy teljesitsd az életfeladaid, és természetesen hogy boldog legyél!
“A kihívások teszik életünket érdekessé; azok legyőzése ad értelmet neki.”
(Joshua Marine)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Szinte mindenki az életében egyszer felteszi ezt a kérdést. De a legtöbben nem adnak rá választ! Ezt érdemes jól megjegyezni. A kérdés feltevése mit sem ér, amíg nem adsz magadnak rá választ.
Mikor az ember az élet értelmét keresi, akkor legtöbbször a célját keresi. Minden cél csak egy nagyobb célhoz való haladás részeként lehet értelmes. De mivel a világ így is, úgy is elmúlik, ezért sokan jutnak arra a következtetésre, hogy tulajdonképpen az élet értelmetlen. De aztán mégis örömmel fogyasztanak el egy tábla csokoládét…
A dolgot nem így kell szerintem megközelíteni, sőt így nem is lehet. Te itt és most egy ember vagy. A cél, hogy megtanulj emberhez méltó életet élni. Hogy ezt konkrétan milyen célok elérésében valósítod meg, azt neked magadnak kell megtalálnod.
Rengeteg filozófia, vallás kutatja az élet értelmét. Sokan hajlamosak azt az erősen megkérdőjelezhető véleményt tartani, hogy „Lám, hányan kutatták már az élet értelmét, azt mégsem találták meg.”. De megtalálták. A sajátjukat igen. De a tiedet neked kell megtalálni. A legtöbb filozófia beszél az igazságról, a jóságról. Ezek megértése és ezek szerint élni, na az emberhez méltó dolog.
Az igazság és jóság nem öncélú. Az ember nem is ezért csinálja. Pont az a lényegük, hogy nincs valódi céljuk, mégis önmagában értelmesek. Miért nyitja ki az ember az ajtót valakinek, akit mondjuk nem is ismer? Van belőle haszna? Nincs. Esetleg büszke lehet magára, hogy most milyen udvarias volt, de idővel inkább válik ez önmagával szemben támasztott elvárásnak, mintsem valami különleges helyzetnek, cselekedetnek. Az ember mégis kinyitja az ajtót a másik előtt, mert ez egy jó cselekedet. És ennyi bőven elegendő. Ha valaki etikusan, igazságosan él, az ritkán boldogtalan, ritkán érzi úgy, hogy nem találja a helyét a világban, azaz nem látja értelmetlennek a létezését.
Az emberek sokszor olyan célok felé haladástól lesznek boldogok, amikről tudják, hogy soha nem érhetik el. Pl. megtanulni zenélni? Soha be nem fejezett folyamat ez, mindig lehet benne valami újat tanulni. Vagy megtanulni programozni, vagy elsajátítani az asztalos szakmát, vagy nyelvet tanulni, elolvasni minden könyvet…
Röviden: Keress valami olyan célt, amiért képes vagy küzdeni és tényleg küzdj is érte. Lehetőleg legyen ez nemes cél, persze ettől lehet hasznos cél is. Tanulj minél többet. (Nem feltétlenül kisiskolás módszerrel, elég, ha nyitott szemmel jársz, olvasol, gondolkodsz, meghallgatod a másikat, mérlegeled mások tetteit, szavait.) Keresd az értéket, azt, ami örök érvényű, és ne pazarold az idődet arra, ami értéktelen, mulandó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!