Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szép név a Szellő?

Szép név a Szellő?

Figyelt kérdés

Szeretném megvàltoztatni a nevemet egy àtlagos névről egy különlegesre. Végigolvastam, milyen ritka magyar lànynevek vannak és ez tetszett meg legjobban.

Még nem vettem fel a nevet,mert nem tudom,hogy mások hogy állnának hozzá. Attòl félek, hogy kinevetnek, esetleg kigunyolnak a nevem miatt (,mert sajnos az emberek manapság így viselkednek a másikkal szemben).

A (normàlis) vàlaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2012. jún. 11. 23:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Sebes Szellő. Furi, akkor a beceneved lehetne a szél, a kettőből ez kerekedik. ;) :D


Nekem addig eszembe sem jutottak a lovak, amíg a többiek nem írták, nekem inkább a hippik jutottak eszembe és az indiánok. :)


A Szellő egy kellemes név, egyébként meg ne érdekeljen, hogy mit mondanak a nevedről, ha te jobban érzed magad tőle, ha neked tetszik, akkor változtasd meg. A szülők is támogatnak, ez nagyszerű! És már szoktatják magukat hozzá? :)

Megkérdezhetem mi az eredeti neved és miért nem tetszik? :)

2012. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Kedves Schwiczi!

Írtam neked személyes levelet. A válaszodat személyesen vagy ezen az oldalon várom. Ha erre az oldalra írsz , akkor légyszi ne írd le a jelenlegi keresztnevemet.

2012. jún. 12. 15:34
 13/31 anonim ***** válasza:
Kedves Szellő, privát levélben válaszoltam neked! ;) ^^
2012. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi (normális) válaszokat. Továbbra is várom. Azt kérem, hogy mindenki csak a szintiszta igazságot írj, akár jó vagy akár rossz a véleménye róla.
2012. jún. 12. 22:24
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Na, azt hittem a Szellőt vezetéknévnek akarod.


A Sebes Szellő így nagyon idétlen név szerintem, tényleg mint valami ló vagy indián név.

Akárhol bemutatkozol mindenhol furcsálni fogják ebben kb biztos vagyok.

2012. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha indián név. A lényeg, hogy az embereknek ne a lovak jussanak eszükbe róla. Meg nem szeretném, ha piszkálnának, mert egy jó beszédtémát találtak a nevem kapcsán. Nem szeretném, ha az osztálytársaim röhögnének rajta,és csak azért, mert nagyon ritk a érdekes név. Vannak olyanok, akik csak azért bántanának, mert a Szellő nem csak keresztnév, hanem kifejező névként is használjuk.(Pl.:ha fúj a szél,akkor szellő van.)
2012. jún. 12. 22:50
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

"Meg nem szeretném, ha piszkálnának, mert egy jó beszédtémát találtak a nevem kapcsán."


Hát ez pedig pont olyan név ami a társaság értelmi szintjén múlik hogy piszkálnak vele vagy sem.

2012. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nagy önbizalmadnak kell lenni ahhoz, hogy ezt felvállald. Mert olyan nincs, hogy ebből viccet ne csináljanak. Az osztálytársak még a tök hétköznapi nevekből is akkora vicceket kreálnak, hogy csak na. Ezt nem hiszem, hogy kihagynák.

Minden rosszakarat nélkül mondom: A Sebes Szellő nem cseng valami jól, már csak azért sem, mert a vezetékneved S-sel végződik, a másik pedig Sz-szel kezdődik. Talán B vagy M kezdőbetűs jobban passzolna.

2012. jún. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

szia! Én őszinte leszek. azt gondolom a barátnőid nem a barátnőid ha erre rábólintanak, lehet hogy nem akarnak megbántani, lehet hogy nem is igazi barátok. Nagyon szép név a Szellő. Tekintsünk el attól hogy lovaknak szokták adni, a Rozi is állítólag tehénnév, szerintem szép női név a Róza. Az S és az SZ nem cseng jól össze, a Sebes Szellő nevet el tudom képzelni egy indiánrezervátumban vagy mondjuk a krisnásoknál, akik max hirdetni jönnek az igét közénk, egyébként egy zárt közösségben élnek, ott még talán elmegy. De most te gimis vagy, majd felnősz, lesz állásod, lesz egy munkád, ahol a neveddel prezentálsz. Ez még művésznévnek is nagyon rossz, képzeld el ahogy bemutatkozol vagy átadod a névjegykártyád vagy szimplán ügyintéző leszel és felveszed a telefont és bemutatkozol.El tudom képzelni hogy nem csak a hátad mögött fognak kiröhögni hanem szemtől szembe is megkapod, hogy ugyan ne vicceljen már, mi az igazi neve, meg h magával jól kics*sztek kisasszony!vagy negatív besorolásba kerülsz valahol a neved miatt. Jó dolog különbözni,de így ezzel a párosítással nem gondolom hogy előnyödre válna a dolog. Ha mégis kötöd az ebet a karóhoz, minimum elmennék a helyedben egy névmisztikával foglalkozó emberhez és megkérdezném mire számíthatok. Ez egy nagyon szép kifejezés de nem a mai világba való, gondolom te is nevetnél ha valaki így mutatkozna be:Fodor Menta, Török Bálint, Mezei Virág, Piros Málna, vagy van a jó öreg Mikorka Kálmán, Szőke Barna, ez a név is ilyen amilyet te szeretnél. Semmi olyan új keresztnevet nem választanék ami Sebes lehet vagy összecseng a sebessel. Ha meghökkentő, extra ritka nevet szeretnél,magyarnevek.hu/lanynevek/ itt találsz.


Jó dolog hogy bevállalós vagy, biztosan megtalálod azt a ritka különleges nevet amit büszkén viselsz és ami után elismerően csettintenek akik a különleges neveket szeretik és kevesebb támadást kapnál miatta mint a Sebes Szellő miatt.

2012. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Te dontésed hogy mit teszel,de szerintam nagyon csunya név.
2012. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!