Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít? Engem...

Titeket is idegesít? Engem nagyon!

Figyelt kérdés

Ha így írják: pl. 24.-ik vagy 24.-dik

Nem értem, hogy ma egy magyar ember ezt hogy nem tudja leírni normálisan. Alapsuli hanyadik osztályos tananyaga ez?


2012. márc. 30. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendszeres még a "2-őt", vagy a "3-rom" használata, és ha megpróbálod jelezni hogy nem jó, még ők háborodnak fel.


Ettől már csak bír szó használata és ragozása a rosszabb a "tud" helyett. "Honnan bírok/bírnék letölteni...", vagy a még rosszabb "bírnák". Lehet hogy helyes, de nem illik valahogy a mondatba, mintha germanista lenne. Szebben/értelmesebben hangzana: "Honnan tudok letölteni... / Honnan lehet letölteni..."

2012. márc. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van még valami, amiről nem szabad elfeledkeznünk. Az örök klasszikus "muszály".
2012. márc. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon törtem a fejem a kérdés kiírása előtt, hogy konkrétan mi csapta ki nálam a biztosítékot! 1. válaszoló, te megírtad, a "3om"! Na, hát ezen már teljesen kiakadtam. Tudom, nem kéne, de annyirra irritál. Azzal már csak-csak megbarátkoztam, hogy sok embernek nem megy a helyesírás, de hogy még a számneveket sem tudják leírni???? Azért ez már durva!
2012. márc. 30. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:

A napokat jelölő számokat nem tudják leírni + muszáj , lesz

OLYAN SOSEM LESZ HOGY , A LESZ KÉT ESSZ LESZ ! Amúgy 3. osztályos anyag . Egyik nap láttam egy kérdést amibe a lány így írta : tettszik

amikor szóltak neki , akkor meg még meg volt sértődve , mert ő tudja , hogy így kell írni és hogy , nézzünk utána . Engem még a rövidítgetések is idegesítenek : vok stb.

Meg az a kifogás hogy , telefonról írok . Most én is arról írok . El kéne nekik postázni egy Helyesírási szótárt .

2012. márc. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!