Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell keresni a fővárosi...

Hogy kell keresni a fővárosi temetőkben?

Figyelt kérdés

Elsőre sokaknak talán ostobának tűnik a kérdés, de ne ítélj el, pusztán csak egy kis segítségre szorulok. Én falun nőttem fel, és most is ott élek, csak a tanulmányaim miatt Pesten tartózkodom többet. Nálunk otthon a temető nem olyan nagy, és egyszerű benne tájékozódni. Itt, Pesten viszont ez már egyáltalán nem mondható el. Családfakutatás miatt két sírhelyet szeretnék felkeresni: az egyik az Új köztemetőben, a másik a Farkasréti temetőben van. Kértem a sírhelyek pontos adatait, és megadták, hogy x parcella x szakad x sor x számú sírhely. Mindkét temető térképét megnéztem már, de ott - gondolom - csak a parcellák vannak számmal jelölve. Az Új köztemetőben még csak elboldogulok, ott a 146. parcellánál kell keresgélnem. A Farkasréti temető viszont jóval nagyobb, és én annak csak a főbejáratát ismerem, ahol az 59-es villamos megáll. A keresett parcella (13.) viszont a főbejárattól még elég messze, a temető másik végében van. Látok én a térképen több bejáratot is, de azokat nem ismerem.

Leírná nekem valaki, hogymint kezdjek neki a keresésnek? Például ha a parcellát valahogy csak sikerült megtalálni, akkor utána hogyan tovább?

Tényleg köszönöm, aki szán rám néhány percet. GPS sajnos nem áll rendelkezésre, így bízom a segítőkészségben. Előre is köszönök bármiféle segítséget, tanácsot!



2012. márc. 20. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget az irodában!
2012. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz!
2012. márc. 20. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:

sikerült?

én az izraelita temetőben keresek 2 sírt, de csak annyit tudok hogy ott vannak

ezen kívül nincs más infom

:(

2012. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, még szerdán jártam meg először az Új köztemetőt, aztán még aznap délután a Farkasréti temetőt. Írtam e-mailt a fővárosi temetkezési intézetnek, és hamar választ is kaptam. Ha megadod a keresett személy nevét, illetve a halálozási évet, megkeresik a pontos helyét (parcella/szakasz/sor/sírhely). Innentől kezdve, kezedben az aktuális temető térképével, már csak fel kell keresned a temetőt. Sajnos a keresett személynek mindenképpen tudni kell a halálozási dátumát, különben nem is indítják el a keresést. Az Új köztemetőben lévő rokonaimnál ezt tudtam, a másik keresett személynek viszont éppen a halálozási dátumot nem tudtam csak, minden mást igen. Viszont akármit írtam le róla, a temetőigazgató (Hepp Éva...) azt mondta, nem tud így segíteni. Pedig minden gond nélkül beüthette volna a nevet a keresőbe, és simán megtalálta volna nekem, akit kerestem, de hát biztosan egy tipikus bürokrata nő, és nem ismer kivételt... na mindegy. Viszont mindenképpen ajánlom, hogy írjál e-mailt. Talán az Izraelita temetőnek is van valamilyen elérhetősége. Tegyél egy próbát! Aztán majd írd meg feltétlenül, hogy jártál.

Minden jót! (megyek római jogot magolni...)

2012. márc. 26. 23:29
 5/10 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, de egyszerűen nem lehet e-mail címet találni az Izraelita temető elérhetőségeinél. De semmi gond, írj az Új köztemető címére, úgyis a temetőigazgató fog válaszolni, és ő utána tud nézni neked, ha megadod neki az elhunyt személy(ek) nevét és halálozási időpontját. Itt a cím: ujkoz@btirt.hu. Vagy ha az Izraelita temető mégsem szerepelne az adatbázisban, megmondja, mi a teendő.

Amúgy itt van még néhány alapvető infó a zsidó temetőről:


*Temetővezető: Karádi Gábor

*Cím: 1108 Budapest, Kozma utca 6.

*Telefon/Fax: (36-1) 262-4687, Telefon: 265-2458

*Nyitva tartás: Nyári időszámítás, hétfő-péntek, vasárnap: 8-16 óráig,.


Szerintem mindenképpen tegyél egy próbát. Sőt, kettőt is. Sok sikert!

2012. márc. 27. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Kedves # 4-es, tudom, hogy már ezer éves a hozzászólásod, de nem írnád meg légyszi akár privátban is, hogy milyen címre írtál, hogy kaptál tőlük érdemi választ? Nekem nem válaszolnak már több mint egy éve. Én a nagyim sírját akarnám megtalálni, de fütyülnek rám. Köszi ha elárulod a sikerhez vezető "receptet".
2015. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! Bocsánat, hogy csak most válaszolok, azóta már nem ezt a gyk-fiókot használom.

Már nem tudom, pontosan melyik email címre írtam. Több is van, és azt ajánlom, hogy írj mindegyikre. Sajnos velem is eljátszották már, hogy nem reagáltak, ugyanakkor volt már nagyon kellemes csalódásom is. Igazából attól függ, hogy ki olvassa el, amit írtál: egy segítőkész valaki, vagy egy lelketlen bunkó. Keresd meg a fővárosi temetők email címeit, és írj nekik mindenképp. Én asszem a Farkasrétinek, a Fiumei útinak meg az Újköztemetőnek írtam. Annyi a lényeg, hogy tudnod kell a nevét + a születési és a halálozási évét a keresett személynek. Ha csak az egyiket ismered a két évszám közül, akkor még arra se veszik a fáradságot, hogy válaszoljanak.

Sok sikert!

2015. okt. 11. 15:52
 9/10 anonim válasza:
Van amelyik sírhelyet itt is meg lehet találni. : [link]
2018. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha a sírhely számát tudod, a temető bejáratánál általában van térkép, vagy az irodában lehet kérni, esetleg a neten is meg lehet találni. Parcellán belül més a sort és a sírhely sorszámát szokták megadni.
2018. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!