Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Általánosba ti mennyit tanulto...

Általánosba ti mennyit tanultok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Én most vagyok 5.ikes és 1 nap kb 4-5 órát tanulok és félévkor volt 1 négyesem többi 5-ös.Szerintem úgyis 5 ös lennék ha napi 3 órát tanulnék de nem tudok koncentrálni mit csináljak ennek érdekébe?És ha általánosba 4-5 órát tanulok akkor vért kel izzadnom hogy 5-ös legyek középiskolába?És ezen streszelem magam hogy minden doga 5-ös legyen.Min váltosztatyak? Bocs a helyesírási hibákért de siettem
2012. márc. 10. 22:15
1 2
 1/11 tibo61 válasza:
100%

Először is nem bántani akarlak, de este fél tizenegykor nem kellene ébren lenned. A napi 4-5 óra nekem is soknak tűnik, de ha ennyi kell az ötöshöz akkor ennyi kell. Később ez változni fog, ahogy egyre többet tudsz, egyre gyorsabban megy a tanulás. Középiskolában nem kell többet tanulni az ötösért, csak akkor, ha általánosban nem tanulsz eleget.

Próbáld meg hogy tanulás közben tarts szüneteket. Mondjuk félóránként tíz percet, amikor mással foglalkozol.Ez segít a koncentrációban. Az életkori sajátosságod, hogy egyfolytában nem tudsz folyamatosan koncentrálni hosszú ideig. Sőt a felnőttek sem képesek két óránál tovább pihenés nélkül koncentrálni. Ne stresszeld magad, ennyi tanulással nehéz rossz dogát írni, ráadásul nincs olyan diák, akinek ne csúszna be néha rosszabb jegy. Örülnék ha a legtöbb kérdésben csak ennyi helyesírási hiba lenne mint a tiédben.

2012. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Tibor,


Ne terjeszd a népvakítást, miszerint a középiskolai anyag az előző tanulmányokra épül; Te is tudod, ez nem így van.

A kérdező jól látja, koncentrációs problémája van, és szerintem mechanikusan is tanul. Azaz magol. Ennek pedig semmi eredménye nem lesz. Iskolában nem a jegyért, hanem a tudásért vagyunk. Ez csak a jelenlegi állapot, hogy jegyben próbálják mérni azt.


Ha normális színvonalú középiskolába szándékozol menni(és fel is vesznek), érd be a 4-es átlaggal. Ennyi telik Tőled.

Ne zombulj be feleslegesen, nem kell mindenkinek intellektuális embernek lennie. A legfontosabb az egészség. Most vagy abban a korban, mikor fejlődik az egyéniséged és mindenféle környezeti hatás befolyásolja azt. Ne hagyd elveszni ezt a csodálatos kort, csak egyszer éled meg!:)

2012. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ötödikben, én nulla tanulással voltam kitűnő...
2012. márc. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első 2 válaszadónak köszönöm. 3.dik-nak pedig 0 óra tanulásal kvára nem hiszem el hogy kitünő voltál.Ennyit erről.
2012. márc. 11. 14:37
 5/11 A kérdező kommentje:

2. válaszadonak üzenem hogy nem fogok beletörödni a 4 esbe 5 évet bírtam 4-5 óra tanulással tovább fogom fojtatni.De ha szerintem koncentrálnák akkor kevesebb időt töltenék tanulással,csak mindíg leköt valami pl a gép

És nem is akarok 4 -es lenni mert akkor szüleim mérgessek rám.A jövőm múlik rajta hogy most mennyit tanulok

2012. márc. 11. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól van, ne higgyed, nem nagyon érdekel.
2012. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak a javadat szeretném, még így ismeretlenül is!


Attól, hogy bemagolod az adott anyagrészeket [sajnos ha ennyi időt fordítasz valamire, az akkor magolás] még nem leszel okos, a szakmádban kompetens. Ezen gondolkodj el!

2012. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tibo61 válasza:

A kedves ismeretlen Válaszadó!

Sok mindenben igazad van, de azért pár dologgal vitatkoznék. Az általános iskolai alapok segítenek abban, hogy a középiskolában könnyebben értse meg a tanuló az anyagot. Már van egy ismeret szintje, és könnyebben elérhető a cél, hogy a tanuló mintegy felülről lássa az anyagot, és ne vesszen el a részletekben. Természetesen sokkal könnyebb úgy tanulni, ha valaki érti, és nem magolja az anyagot. Nem tudhatom, hogy a kérdező ifjú miért tanul ilyen sokat. Ö a koncentráció hiánnyal magyarázza, erre próbáltam neki tanácsot adni. Esetleges más tanulási probléma felderítése szakember feladata, nehezen tudom elképzelni, hogy olyan zseni vagy, aki egy pár mondatos kérdésből felállít egy olyan diagnózist, amit a szakemberek egy több órás vizsgálat után tesznek az asztalra.

Ifjú Kérdező!

Tanulj tovább, és ha úgy érzed hogy továbbra is problémáid vannak a tanulással, fordulj bizalommal, szüleidhez, tanáraidhoz. Mindnyájuknak az a kötelessége, hogy segítsenek neked.

Üdv.

2012. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat most megpróbáltam érteni az anyagot nem magolni és most csak 1 órát tanulok egy nap eddig volt 14 doga,felelet össze véve és mind5-ös lett,szóval nagyon köszönöm aki ezt írta.És aki azt írta elégedjek meg a 4 essel annak azt üzenem hogy először meg kell keresni a probléma okát nem alapból feladni az 5-öst ha képes vagy rá!De neked is köszönöm a fáradtságot!
2012. márc. 14. 20:01
 10/11 tibo61 válasza:
Örülök, ha segítettem, további sok sikert!
2012. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!