Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért b*sz le mindenki ha...

Miért b*sz le mindenki ha vétek egy pár helyesírási hibát?

Figyelt kérdés
volt hogy elnyomtam gombokat,nem vettem észre,vagy csak szimplán rosszul tanultam meg leírni 1-2 szót (nagyon ritkán,tényleg 1,2 szó). Mert én a billentyűzetet nézem amikor írok,nem a képernyőt agy nem veszem észre ha vétek valami helyesírási hibát.És még ő olt le,hogy milyen sz*rul írok,és leírom neki a véleményem,hogy mindenki követ el hibákat,és le is írom a koromat,és nem tud rá válaszolni,ez helyett pedig azt írja hogy egy kis pisis akar engem tanítgatni,amikor csak elmondtam hogy mennyi hibám van. És azok tényleg csak azok a hibák amikor véletlenül elnyomom a billentyűzeten. Épp most is javítgatom a hibákat,amikor nem nyomtam be a betűt eléggé,és nem vette be. nem értem miért kell ezért letolni. ja 13/L
2012. jan. 24. 20:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, te nem "egy pár" hibát vétesz.

Bár az igaz, hogy viszonylag tűrhetően írsz - ezzel együtt 30 hibát számoltam meg ebben az írásodban. Ez nem "néhány"!

Ezekből elenyésző a gépelési hiba. Nem írom le, mert nyilván megtalálod magadtól is.


Tanácsaim:

- tanuld meg azt az 1-2 szót, amit nem tudsz! Ez ugye nem gond?

- gépelés után mindig gondosan olvasd át, amit írtál! Ugye ez sem gond?

- szerezz a böngésződbe egy helyesírás-ellenőrző programot. Jobb böngészőkben eleve van.

2012. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
30 hiba? az meg hol van?
2012. jan. 26. 14:55
 13/19 A kérdező kommentje:
gondolom azt is beleszámolod hogy nem nagy betűvel kezdtem a mondatot.
2012. jan. 26. 14:57
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Minden hibát beleszámoltam. Nincs olyan, hogy "ez a hiba hiba - ez meg nem hiba".

Ha te nem találod meg ezeket, akkor viszont gond van. Akkor ülj vissza az iskolapadba (és főleg: ne írj ilyen cikkeket).

2012. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De most itt nem a helyesírási hibán van a hangsúly,hanem nemhogy normális választ adna,mint akt kérdeztem,hanem kiírja azt hogy ó lenne egy helyesírási szótár. Ha nem bír válaszolni a kérdésemre akkor ne írjon. Ilyen egyszerű.
2012. jan. 27. 15:57
 16/19 anonim ***** válasza:
58%
Ebben a legutóbbiban csak két hiba van. Igaz, mennyiségre is kevesebb.
2012. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem....
2012. jan. 27. 22:00
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen rájöttem, és ott is elnyomtam/kihagytam pár betűt...
2012. jan. 27. 22:01
 19/19 anonim ***** válasza:
77%

Abban igazad van, hogy ha valaki valamit kérdez, akkor csak az írjon, aki válaszolni is tud.

Ugyanakkor a kérdésben is elvárható egy minimális gondosság. Ha még ennyit sem szánsz rá - akkor egy szót sem szólhatsz, ha a válaszolók sem szánnak rá ennél többet. Pár mondatban azért a 30 hiba - akármilyen hiba - kissé sok. Ha "véletlenül elnyomod" (melléütsz, amúgy - elnyomni cigarettacsikket lehet) - akkor menj vissza és javítsd.

2012. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!