Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MATEMATIKA! EGYSZERŰ csak én...

MATEMATIKA! EGYSZERŰ csak én nem értem. Mit jelent ez? (alul) KÖSZI!

Figyelt kérdés
(a-4)*(a+4)
2012. jan. 9. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
ezen mit nem értesz? a végeredményt?
2012. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a^2 - 16, nevezetes azonosság.
2012. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez nevezetes azonosság.... az eredmény utána biztos le van irva tudnom is kéne de egyszerűbben elvégzem minthogy gondolkoznék rajta :)
2012. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én felírom neked, hogy értsd! Nálunk még ANNO a suliba nagyon részletesen magyarázott a tanár. Rendi volt. Ő írta régen a matek felsőtagozatos könyveket is. Ne rohanj át semmin amit nem értesz, mert megútálod a matekot és közben csak logika az egész.



(a-4)*(a+4)


Egyszerűen csak az a lényege, hogy minden tagot beszorzol mindennel. Felírom részletesen. NÉzd meg! Nem nehéz:


a*a+a*4-4*a-4*4


Most itt kiírtam neked. Ilyenkor pedig a szorzásnak van nagyobb ereje, tehát egyenként összeszorzod. Figyeld, hogy a -+ értékeknél - lesz! Figyeld:


a^2+4a-4a-16


Most láthatod, hogy van benne két olyan ami simán a-s. A +4a és a -4a. Mivel mindkettő azonos, azért a +4a-ból ha elveszel -4a-t, akkor az pont nulla. Tehát át is húzhatod és akkor magad amit Lemon7 is írd végeredményként.


a^2-16

2012. jan. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a legtöbb suliban, az a pocsék, hogy a tanár nem magyaráz. Nálunk mindent így elmondott. De rég is volt! Isten nyugosztalja azt a volt tanárom.
2012. jan. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. jan. 10. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!