Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges olyan, hogy más...

Lehetséges olyan, hogy más helyett ülök le egy büntetést?

Figyelt kérdés
Pénzügyi dolgok miatt ül egy szülő de a gyerekeinek szüksége lenne rá. Vállalhatom helyette a büntetést? Kb. fél/1 éve van még.
2012. jan. 1. 20:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ugye a tövényben jogok és kötelezettségek vannak az emberekre.


Apa: cselekvőképessége jelenleg korlátozott. Kötelessége, hogy a büntetést leülje. Jó magaviseletért ha hosszabb évek óta ül bizonyos esetekben joga van enyhítést kérni. Ehhez azonban tudni kell, hány évet kapot, milyen ügyről van szó, milyen magaviseletű. Ez ügyben ügyvéd tud segíteni. Nem olyan hosszú ideje ül, akkor nem kaphat enyhítést. Tehát nincs remény rá, hogy nem kell letöltenie a szabadságvesztést.


Anya: kötelezettsége, hogy a gyermeket felnevelje. Joga: lemondhat a gyermekről. Joga között nem szerepel, hogy kérheti az apja segítségét, hogy elengedjék az apa büntetését a gyermek miatt. Joga még, hogy a gyámügytől segítséget kérjen, ha a gyermekkel nem bír és akár a gyermek ideiglenes nevelőszülőkhöz is kerülhet.


Gyermek: A gyermeknek joga van ahhoz, hogy felneveljék, gondozzák.


Itt pontosan megtalálod a fentieket:

[link]


Nem tudom, hogy mi az a nagy gond VALAMI SÚLYOS BETEGSÉG, hogy a gyermeket nem tudja egyedül nevelni? Egyszerűen nagy a rizikó, hogy a gyerekeket elvegyék tőle. Annakidején a férjek elmentek sorkatonai szolgálatba és mégis kibírta az asszony.


Szerintem ne kockáztassatok! Nem éri meg! De menj el egy ügyvédhez. Tudod pénzért bármivel próbálkoznak, ha akarod... de.... nem éri meg.

Pénzügyi dolgok miatt pedig EGYÁLTALÁN nem fogják kiengedni a férjet. Hány éves a gyerek? Nem dolgozik az asszony? Mint a fenti törvényből is látod, joga van a gyámügytől segítséget kérni.


Sajnos nem tudok biztatót írni neked. Ez van! Olyan meg nincs, hogy "tanult belőle" a férj! Tudta mi vár rá és ő mégis feladta és kockáztatta családja életét. Előre tudta, hogy annak a bizonyos tettének, milyen jogkövetkezménye lehet és milyen szankciófélék várhatnak rá.

A jognál jó ha utólag elismeri, de ELŐRE KELL GONDOLKODNI!

2012. jan. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyébként arra gondolj, hogyha van egy egyedülálló szülő és letöltendő szabadságvesztésre ítélik, akkor senki fiát nem érdekli, hogy neki van-e gyereke vagy nincs. A gyerek megy a gyámügy keze alá. A szülő tudta, hogy ez lesz a sorsa és őneki mégis megérte, hogy kockáztatja, hogy a gyerek így járjon.


A te esetednél jobb a helyzet, mert az anya otthon van, de ha kiderül, hogy nem tudja ellátni, akkor úgy fogják kezelni, hogy kirendelnek hozzá valakit.


Olyan butaságot meg még nem hallottam, hogy más helyett leülni. :))) Ilyen nincs. Ha te is bűnös vagy és mondjuk megúsztad és most a férj helyett le akarod ülni, akkor téged is lecsuknak, de a férj ugyan úgy ottmarad.


A férj egy módon jöhet ki előbb: ha jó magaviseletre hivatkozik, akkor esetleg ha már úgy 8-10 éve (úgy értem huzamos ideje ül), akkor talán kiengedik. De ehhez újabb bírósági döntést stb. szükséges.

2012. jan. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
17 hónapot kapott, de úgy tudom most még erre is ráhúztak valamennyit. 17 hónapra nem adnak hamarabbi szabadulást jó magaviseletre. Egyébként 4 gyerekről van szó...
2012. jan. 2. 09:53
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát erről beszéltem. 17 hónap nem sok. A 4 gyerekkel kapcsolatban pedig a gyámügy tud segíteni. A férj jelenleg nem alkalmas erre. Én nem fordulnék az anya helyében sehová, hanem elmennék valahogy dolgozni... nem is tudom. Ha szól a gyámügynek, akkor tuti vagy elveszik, vagy felügyelet. KIZÁRT DOLOG, hogy a férjet előbb kiengedjék. Ha viszont nem gondozza a gyermekeket - nem tudja - akkor is elveszik a gyerekeket. Szóval valahogy szedje össze magát! Vagy kérjen ideiglenes felügyeletet a gyámügytől és akkor visszakapja a gyereket, meg ha jól tudom, akkor ténylegesen nem viszik el őket. Talán még ez lenne a legjobb megoldás. Forduljatok egy ügyvédhez először, mert ő nem fogja kiadni az anyát, csak amit az anya mond.... bár az is pénz.


Sajnos a férjnek előbb kellett volna gondolkodnia. Túl sok az a 4 gyerek, hogy kockáztatta őket. (bocsi! nem sértésből mondom!)

2012. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel egyetértek és nem sértődök meg.
2012. jan. 7. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!