Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges olyan, hogy más...

Lehetséges olyan, hogy más helyett ülök le egy büntetést?

Figyelt kérdés
Pénzügyi dolgok miatt ül egy szülő de a gyerekeinek szüksége lenne rá. Vállalhatom helyette a büntetést? Kb. fél/1 éve van még.
2012. jan. 1. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem ülhetsz más helyett.
2012. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ráadásul nehogy kiderüljön, hogy a gyerekek rossz helyen vannak és azért van szóló az anyára ---> aki viszont nem mehet! Mert akkor majd még a gyámhatóság ki tudja hova teszi őket. Vigyázni kell, mire hivatkozik az ember a bíróságon.
2012. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Apuka ül, anyuka kint van, de egyedül nem tudja végezni a dolgokat.
2012. jan. 1. 20:18
 4/15 anonim ***** válasza:
És miért nem segítesz inkább az anyukának? Elintézni a dolgait.Bevásárolni helyette meg ilyesmi, hogy neki több ideje maradjon.
2012. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Antimod ***** válasza:
Súlyosan büntetendő cselekmény. Hallottam már olyat, hogy mindkét fél további szabadságvesztést kapott ilyenért.
2012. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért mert a gyerekeknek az apjukra van szükségük, nem rám.
2012. jan. 1. 20:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem sok jogot tanultam, de szigorlatoztam belőle. Annyit tudok mondani, hogyha az anya nem bírja ellátni a gyerekek egyedül, nem nagy valószínűsége van annak,hogy a bíróság amellett dönt, hogy az apukát kiengedik (bár jó magaviseletért el szoktak engedni bizonyos időt ha mondjuk már 5-10 éve ül). Viszont ezesetben sem ajánlott arra hivatkozni HOGY AZ ANYA EGYEDÜL NEM TUDJA ELLÁTNI A FELADATOKAT, mert akkor a gyámügy elviszi a gyerekeket, hogy nem jó helyen vannak.


Ha ezt így nem hiszed, akkor szerintem menj el egy ügyvédhez és próbáld meg... csak szinte 98%-ra mondom, hogy a gyerekek fogják megszívni.

2012. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Milyen tanácsot adnál akkor ezzel kapcsolatosan?
2012. jan. 1. 21:10
 9/15 anonim ***** válasza:

Szóval ha jól értem akkor az "apuka" (szülő) helyett te szeretnéd leülni a büntetést!?


Egyértelmű, hogy a gyerek szempontjából mindig a család az első.


Viszont a büntetést nem véletlenül annak kell leülnie aki okozta a kárt.

Hiszen a büntetés célja, hogy eltántorítsa az erre a módszerre vetemedőt.

A büntetés hiányában kialakul az a tévhit, hogy ez egy könnyebb útja a jobb életnek. (és ez a módszer rendszeresé válna számára)


Továbbá nem véletlen, hogy büntetik azt is aki helyette akarja leülni a büntetést.

Hiszen ehhez a jelenséghez hamis személyazonossághoz kell folyamodni.

Ez a módszer szintén bűncselekmény.


Szóval szerintem elég balga dolog lenne más helyett bűnhődni (legyen szó bármilyen bajtársiasságról)

Mivel így te börtönbe vonulsz "helyette" (elzárva és megosztva a szabadságodtól és a társadalmi élettől)

Ő továbbra is élhet abban a tudatában, hogy kedvére elkövetheti többször ugyan azt a hibát, mert mindig lesz egy marha aki helyette elviszi a bajhét.

2012. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, az általad leírtakkal egyetértek, de nem követné el még egyszer, persze tudom ez édes kevés.
2012. jan. 1. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!