Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha utálom az...

Mit csináljak, ha utálom az "apámat"?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem birom elviselni már... -.-"
2011. dec. 22. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? és miért van idézőjelben az "apám"?
2011. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

még szerencséd van hogy ő nem utál téged mert már a híd alatt lennél de az is lehet hogy már halálra fagytál volna vagy éhen haltál volna.

gondolom a lakás a tiéd ő csak vendég nálad,te fizeted mindenedet a rezsit is és apádat is te tartod el.

2011. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki!
2011. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azért van idézőjelben, mert én nem nagyon tartom annak, és igen, ő is szinte utál, és persze a hugommal, meg a bátyámmal teljesen máshogy viselkedik, és sokszor a semmiért kezd el velem veszekedni, és bunkó is...
2011. dec. 22. 19:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolom ő is tudja, hogy ki nem állhatom, és különben sem érdekelné...
2011. dec. 22. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:

és a testvéreiddel jóban vagy? nem védenek meg, ha igazságtalanul bánt??? mikor tudsz önállósodni?

fiú v.lány? hány éves? anyukád?

2011. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jóban vagyok a bátyámmal, a húgom általában kiakaszt a hisztizéseivel (szóval általában ezért is lecsesznek). 14/L vagyok, anya néha beleszól apámnak, hogy hagyon már békén... de őt általában nem érdekli, meg mondjuk engem sem szokott, amikor dumál hozzám apa..
2011. dec. 22. 20:00
 8/11 anonim ***** válasza:

ilyen korban sok a konfliktus általában - ez a leválás, előkészíti, hogy majd pár év múlva önálló legyél.

Van külön szobád, vagy legalább kuckód? Próbálj elmélyülni valamiben, amit szeretsz. Hangszer? rajzolás? festés?nyelvtanulás? kézimunka? írás? Valami, amiben te vagy a "főnök", amibe nem szól bele senki. Egy kicsit elérni, hogy ne izgasd fel magad, ha veszekednek veled. Jó lenne, ha valamiben gyakorolnád magad, valamilyen kifejezési eszközben.. Rajzolás? vagy nincs valahol egy elérhető, jó színjátszókör? ott sok feszültséget játékosan feloldanak a résztvevők, és nagyon-nagyon sokat tanulnak a világról, az emberről - jó lenne az.

Keress valami ilyen megoldást! Könnyeben veszed majd a húgod hisztijét is, a veszekedésket is. Üdvözlet!

2011. dec. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a hugommal vagyok közös szobában, de ő szerencsére 4ig suliban van, meg nem nagyon szoktam vele foglalkozni. Tudok rajzolni, és festeni is, elég jól és sokszor szoktam csinálni, mert az megnyugtat. de olyan is volt már hogy csak elmentem sétálni az erdőbe, ott is nagyon jó, és fényképezni is szeretem a tájat. A barátnőimmel is sokat vagyok, az is fel szokott oldani. Lényeg, hogy próbálok minél kevesebbet találkozni apámmal..
2011. dec. 22. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, ez már jobban hangzik! Gyakorolj szorgalmasan, kell egy kifejezésmód, és a sok gyakorlás az alapja. Nincs valami elérhető rajzkör, képzőművészkör, ahol találnál egy szimpatikus mestert? Az sokat számít, nagy segítség lehet. A fotózás is jó, próbálj különleges beállításokat, különleges fényviszonyokat elkapni. Erdőt, madarat.

Ha elmélyedsz a rajzban, festésben, esetleg írsz naplót, a téged ért hatásokról, naponta pár sort, az is segíti a kifejezőkészséged fejlődését, és az élmények feldolgozását.

Egy kicsit „feljebb” kell nézni, hogy ráláss a dolgokra, akkor jobban érthető, és az jó, akkor könnyebb elviselni a dolgokat. A megértés jó, ami érthetetlen az ijesztő, nyomasztó.

„Minél mélyebbre jutni a megismerésben és kifejezni azt, mert önmagában a megismerés mélabússá tenne, a kifejezés felvidít”- írja valahogy így, (fejből idézve) Thomas Mann a Tonio Kröger –ben. Az egy jó kisregény, olvasd majd el.

Szia, ügyes legyél, és szorgalmas! :)))

2011. dec. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!