Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegyük fel, látsz egy földön...

Tegyük fel, látsz egy földön heverő embert oda mész segitesz neki, vagy inkább azt gondolod hogy ugyis tökrészeg és otthagyod, hogyan döntesz? Mentőt hívsz, vagy továbbállsz nem törödve vele?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mentőt hívok, ÉS tovább állok.
2009. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
attól függ, ha pl egy csöves, az úgyis piétól fetreng, vagy csak alszik, e ha egy normális öltözékű ember, akkor odamegyek.
2009. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Megnézem, mindenképpen segíteni kell rajta bármi miatt is fekszik a földön. Ha kell hívok segítséget és megvárom amíg odaérnek.

Ez alap dolog azthiszem...

2009. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
hát,én már egyszer majdnem elmentem egy ember mellett,mert nem volt jó kinézetű,aztán visszamentünk és láttuk,hogy nincs jól,.akkor hívtuk a mentőket. Összességében véve egyáltalán nem vagyok biztos benne,hogy hívnám a mentőket,lehet,hogy észre se venném. Persze,ha előttem esne össze vagy egyértelmű szitu lenne,akkor mindenképpen szólnék a mentőknek. Ilyen ez a világ sajna :(
2009. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha előttem összeesik hívom a mentőket. Ha látom hogy a földön fekszik akkor pedig megkérdezem hogy jól van-e.
2009. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

Elmondok akkor valamit.

Tavaly nyáron a tűző napon feküdt egy ember, hiába szóltam neki nem válaszolt. Hívtam a mentőket, a nő a telefonba azt mondta kérdezzem meg hogy kér e segítséget mert ha nem akkor nem mennek ki. Vagy 5ször hajoltam le hozzá hogy uram rendben van? Hívjak mentőt? erre egyik pillanatról a másikra feltápászkodott, akkor derült ki hogy halál részeg, és azt ordította nekem hogy menjek a jó büdös qrva anyámba stb stb stb... azóta nem izgat szegény hontalanok sorsa!!!!

2009. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát, koromtól fogva nem mennék oda, és mentőket sem hívnék, mert ha elmegy az illető, akkor jönnek, hogy téves riasztással szórakozok. Amúgyis vannak "nagy" emberek, akik megoldják ezt...

Ha egy olyan helyen esik össze, hogy többen vannak, normális helyen, akkor természetesen segítek. De ha csak úgy fekszik az utcán nem. Engem arra tanítottak, hogy idegenekhez ne menjek oda...ha hívnak akkor sem!

Nem vagyok félős, de egyszer majdnem elcsalogattak...egy nő mindenáron fel akart hívni a 4. emeletre, miután megkérdezte hol van az a bizonyos tömbház, amit keres. Elkísértem, aztán azt kérdezte, hogy egy 4 emeletes tömbházban hol van a 4. emelet. Gondoltam hogy ennyire senki nem lehet hülye és elhúztam... Nem tudom mi lett volna, ha felmegyek, de nem filózok rajta.

Inkább hagyom az idegeneket...

És ha lepontoztok, akkor ez van, de jobb félni, mint megijedni, nincs kedvem ahhoz, hogy valaki elraboljon egy trükkel vagy ilyesmi...hallottam ilyent is. A mai világban már nem lehet megbízni senkiben sem!


15/F (Bocsi, ha hosszú lett!)

2009. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
mindenképp megnézem, mi baja... ha részeg, otthagyom, ha valami más probléma van, természetesen segítek
2009. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem incselkedésből írom,amit írok,hanem mert én komolyan nem hiszem el,hogy ennyi ember van,aki segítene és még senki sem írta,hogy nem: én Budapesten lakom,gyakorlatilag haza sem érnék,ha minden fekvő embertől megkérdezném,hogy jól van-e. Én írtam az előbb,hogy volt már,hogy mentőt kellett hívni (szívinfarktusa volt). És a többiek sem kérdezgetnek,ahogy látom. Szóval szerintem valahogy fel kell tűnnie,hogy baj van. ha simán fekszik a kabátjába tekeredve az aluljáróban,akkor nem valószínű,hogy odamegyek hozzá. Persze kisvárosban más a helyzet,ott kevesebb ilyet lát az ember,ott szerintem nagyobb a segítés valószínűsége.
2009. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez a szituációtól függ, ugyanis azt azért legtöbb esetben könnyen el lehet dönteni, hogy valaki be van-e rúgva vagy baja van. Amúgy az utolsó válaszolónak abban igaza van, hogy BP-n sok a földön fetrengő, de azt lehet látni, hogy kinek van baja.
2009. máj. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!