Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha megszegem az esküt, mi...

Ha megszegem az esküt, mi történik?

Figyelt kérdés
Megesküdtem barátnőmnek "anyám" és a sajátom életére... És muszáj lenne megszegnem, azt amire megesküdtem hogy nem fogom megcsinálni. De félek anyának lessz valami baja... Meg a sajátoméra is megesküdtem
2011. nov. 15. 08:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
eltűnik egy csillag az égről
2011. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
de most komolyan, anyu meg fog halni?
2011. nov. 15. 09:28
 3/19 Antimod ***** válasza:

Ettől nem fog, de hamisan esküdni nem szép. Egyébként meg ha bármi baja lesz, soha nem törlöd ki magadból a bűntudatot, ezért ne játssz ezzel, ne esküdözz senkinek az életére.

Hogy stílusos legyek, megpróbálok a Bibliából idézni:

"Az igenetek igen, a nemetek nem legyen." Vagyis élj olyan életet, hogy elhiszik, ha valamire igent vagy nemet mondasz, mert tudják, hogy adhatnak a szavadra.

2011. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Semmi. Konkrétan nem írod, hogy milyen ígéretről van szó, de mivel ez egy jó erkölcsbe ütköző szerződés (ami amúgy is csak szóban jött létre), így semmis.


:)

2011. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
barátnőm azt kérte ne önkielégitsek, de FÉRFI VAGYOK, és muszáj, és megesküdtem hogy nem fogok..
2011. nov. 15. 10:30
 6/19 anonim ***** válasza:

de most komolyan, anyu meg fog halni?

Egyértelműen igen a válaszom. Az emberiség nem birtokolja a halhatatlanság képességét. Sajnálom :(

2011. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Antimod ***** válasza:
Erre végképp ne esküdj meg. :D Mondd azt, hogy oké, nem csinálom, és kész.
2011. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De megszegtem az esküt, meg fog halni? oO
2011. nov. 15. 10:33
 9/19 anonim ***** válasza:
egyszer igen.ez elkerülhetetlen.
2011. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Amennyiben nem troll vagy (mindig nehéz elhinni, hogy létezik ember, aki ilyen problémát komolyan felvet), akkor se aggódj anyukád miatt. Egyrészt meg fog halni, mert ezt eddig még senki sem kerülte el. Másrészt teljesen abszurd lenne bármilyen olyan isteni igazságszolgáltatás, ami megengedné, hogy (ha szabad ilyen képzavarral élni:) más farkával verd a csalánt. Ha valaki belehal, az te leszel. ;)

De az önkielégítésnek nincsenek káros hatásai, nem halsz bele, nem sorvad el a gerinced, még párkapcsolatban is simán belefér, ha nem megy a szex rovására. Az esküdözés a legnagyobb marhaság a világon. Ha valamit nem tudsz betartani, akkor ne ígérd meg. Ha pedig a be nem tartás következményeit akarod vállalni, akkor legalább valami értelmes dolgot jelölj meg. (Pölö: "Ha megszegem az ígéretem, akkor két hétig én mosogatok")

2011. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!