Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szokott olyan lenni, hogy...

Szokott olyan lenni, hogy nagyon nem úgy történnek a dolgok ahogy eltervezitek?

Figyelt kérdés

Egy szobromat szerettem volna bronzból kiöntetni és egy tanárommal előre megbeszéltük, hogy segít megcsinálni a formát.


Amikor bevittem a suliba a gipsz szobrot először csak beszéltünk róla, majd később csupa oltásokat kaptam, hogy mennyire nincs lecsiszolva, hogy ezt nem érdemes bronzból kiönteni, ne is szarakodjak a formával, ők a helyemben kidobnák. Pedig én, tisztán látom mit akarom, miért olyan a szobor amilyen. És ha esetleg másképp áramlik a beszélgetés teljesen más végkifejlet is kijöhetett volna a dologból.


A vége az lett, hogy elmagyarázták hogyan csináljam meg a formát. Visszahozom, és itthon megcsinálom. És persze körbe röhögtek, hogy ilyen hülyeség miatt csináltam ekkora bazi nagy felhajtást.


Szép.


Jólesett.


2011. szept. 22. 16:07
 1/4 A kérdező kommentje:
hogy legyen egy kis kontra is, én úgy képzeltem el, hogy ahogy megbeszéltük beviszem a szobrot, és a tanárral közösen felépítjük a formát. Miután elkészül megköszönöm és elviszem az öntödébe.
2011. szept. 22. 16:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem feltétlen szükséges ehhez a tanár, akkor próbáld nélküle végigcsinálni.Szerintem egyedül is menne.
2011. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, bár a segítsége azért kell, mert nála van viasz.

Én mindenféleképpen szilikon formát akarok használni, drágább ugyan de könnyebb használni, elegánsabb, sokszorosítható. És ebbe önteném a viaszt. A tanár szerint ez őrültség. Simán vegyek a tárgyról gipsznegatívot (szanaszét reped, törik, lehetetlen normálisan megcsinálni) és abba öntsem a bronzot.

2011. szept. 22. 17:42
 4/4 A kérdező kommentje:

Most ha beállítok hozzá, hogy no kéne egy kis kölcsön viasz, hülyének fog nézni mert nem fogja érteni miért a (számára bonyolultabb) lépést választom.


Számomra kevésbé bonyolult beönteni, kigőzölni a viaszt, mint szarakodni a gipsz felkenésével, szappanozásával, összedrótozásával.....

2011. szept. 22. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!