Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudok hinni Istenben?

Miért nem tudok hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Nem tudok hinni Istenben. Nem találom logikusnak az egész dolgot. Ha lenne Isten, nem hagyná, hogy a szegény vallásos szenvedjen aki minden nap azért imádkozik,hogy ne haljon éhen és meghal kb 50-60 éves korukban, míg a gazdagok akik nem vallásosak, el vannak mint a befőtt és jó életük van....

És ez csak egy példa volt...


2011. aug. 4. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Most tini vagy és fekete-fehérben látod a világot.

Nem minden szegény boldogtalan és nem minden gazdag boldog.


Majd kialakul később hogy miben hiszel/ nem hiszel és az is bőven változhat életed során ha olyan emberrel/ eseménnyel találkozol ami nagy hatással van rád.


Istenhit meg ezer fajta van, az én istenhitem is sarkított a római katolikus tanításokhoz képest, pl. hiszek Istenben de nem hiszek a "gondviselő Istenben", azaz nem hiszem hogy állandóan egyengetné az utunkat, nem is mintha elvárnám. Azt viszont alá kell írnom, hogy sok megmagyarázatlan dolog van mint valami "Deus ex machina".


Szal nem gondolom hogy teljesen elhagyott minket, de azt sem hogy jajj állandóan a nyakunkon lógna és minden lépésünket vigyázná.

2011. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért mert nincs.Én rendes embernek tartom magam mégis szenvedés az életem.Engem az nem elégít ki hogy isten útjai kifürkészhetetlenek.Egyébként ha mindenható és létezik szégyelje magát hogy elnézi mi megy itt a földön.
2011. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én szeretnék hinni, de nem tudok. A körülöttem lévő emberek valamilyen szinten mind hisznek benne, csak én nem, és ez rossz :(
2011. aug. 5. 17:27
 4/6 anonim válasza:
rossz példa volt egy hívő nem imádkozik azért hogy ne haljon éhen: Isten megmondta hogy ne aggódjunk lesz e ruhánk vagy ételünk ez mind ráadásul megadatik nekünk. nézd meg ezt a videót és gondolkodj el rajta: [link]
2014. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Jól mondta az egyik válaszoló. Nem minden szegény szenved és nem minden gazdag boldog.

Hiába van annyi pénzed, hogy azt sem tudod már mire költsd, ha nincs családod, társad aki melletted van, aki szeret és tudod, hogy mindig számíthatsz rá. Ezt pénzért nem lehet megvenni. Egy szegény ember pedig ezeket a dolgokat értékeli. A családot, barátokat, férjet, feleséget, gyerekeket és ha kerül egy kis pénz, azért hálát ad és még boldogabb.

A sok háború és nyomorúság az ember szüleménye. Senki nem mondta, hogy kezdjük egymást ölni, háborúzni. Isten nem szól bele, szabad akaratunk van.

2014. okt. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A nyomorúság az ember szüleménye? Szerinted egy halálos beteg ember,aki az égvilágon semmivel sem érdemelte ki azt,hogy szenvedjed,az az ember szüleménye?Hát nagyon nem hinném...


Naív felfogások ezek.Isten csak egy emberi eszme.Semmi több.Egy mankó,amibe jó támaszkodni az életünk során.

Bárcsak ne ezt mondanám.De ez így van.

2015. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!