Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az "are you up to? " mit...

Az "are you up to? " mit jelent? Ez szleng, nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Készen állsz? ezt jelenti, és szleng

what are you up today? ez azt jelenti, mit fogsz ma csinálni? 15/L

2011. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

ez szleng? - nem!


ez bealázás, hogy odaírta a korát (15L) ez azt jelenti, hogy ő ismeri ezt:


[link]

2011. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm :)

Második: ismerem a google fordítót, de az are you up to-ra azt írja ki, hogy "készülsz". Azért a kettő nem teljesen ugyanaz...

2011. júl. 30. 23:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na jó. Pontosítsunk csak:


"are you up to" nem szleng, szokványos kifejezés, és azt jelenti, hogy "készen állsz-e".


Ha elé rakjuk a "What"-ot, akkor "Mit csinálsz" lesz a jelentése.


Így használjuk: "Are you up to answering this question?" - "Készen állsz, hogy válaszolj erre a kérdésre?"


1.hsz. válasza jó, de a példamondata hibás. Hiányzik a 'to': "What are you up _to_ today?" - "Mit csinálsz ma?"


2.hsz: bealázás az, hogy nem tudsz értelmesen válaszolni a feltett kérdésre, hanem másokat hordasz le.

2011. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, valóban nem szleng, tévedtem. a példamondatot viszont nem tudom, hogy jó-e, rengeteg amerikait láttam, hogy ezt írja, pl. twitteren: " hey guys, what are you up today?" de lehet, hogy ök nem tudják a saját nyelvüket. :D mindenesetre köszi a javítást. elsö voltam.
2011. júl. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom azért hagyják ki a 'to'-t, mert nem szeretnek két 'to'-t mondani (TO TOday).


Ilyen megesik, például a 'mothers' day' esetén is csak az egyik 's'-t ejtjük, hogy ne kelljen zizegni. De erről is biztos tudsz :)

2011. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak nem ejtjük a második s-et, hanem nincs is második s.
2014. dec. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
what are you up to - mit csinalsz _most_? A hangsuly a moston van.... Olyat, hogy up to today nem szokas hasznalni, utcai nyelvbol nem csinalunk nyelvtani szerkezetet... A szleng az egy szo, ez nem szo, hanem mondat.
2017. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!