Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leendő fiúgyermeknek milyen...

Leendő fiúgyermeknek milyen nevet válasszak?

Figyelt kérdés

A naptárt nézegetve egyik sem tetszik.

Tippek?


2009. márc. 24. 17:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Botond, Marcell, Milan, Leo, Leon, Kolos.
2009. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Oliver.
2009. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj mire eljön az idő pontosan tudni fogod a gyermeked nevét:)

Sok szép nevet felsoroltak..de olyan nevet válassz amit később is büszkén viselheti a fiad...Nekem van egy ismerősöm aki a Kiss Manó nevet kapta.Édes név,de a srác ma 188cm magas :) Passzoljon a vezeték névhez is mert az sem jó ha a gyerek nem fogja tudni kimondani vagy leírni a nevét mert olyan hosszú....

2009. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%
Inkább százszor Józsi,Pisti, Laci, Matyi,mint egyszer Kevin!
2009. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
70%
Davidra szavazok..vagy esetleg Aron,Gergo,Szabolcs..Szabi:D,Gaspar..hmm?
2009. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt még az eredetét és jelentését is megnézheted az összes létező, úgymond magyar férfi keresztneveknek.

2009. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
66%

Utónévkönyvet nézd át, mert nagyon fontos a nevek jelentése..A kisebbik fiam Timót, most 19 éves, és nagyon megköszönte nekem a nevét, mert szép, és ritka, tehát senki másnak az iskolában nincs ilyen neve, és mindenkinek nagyon tetszik. Görög név, jelentése: istenfélő, Isten becsülője!

A lányaim: Gréta Hanna, és Glória Virág Úgy szoktunk nevet adni, hogy kikeressük az utónévkönyvből azokat a neveket, ami nekünk tetszik. Egy papírra kiírjuk őket, aztán a férjem papírját összevetem az én papírommal, és találunk olyan neveket, amik egymástól függetlenül is tetszenek mindegyikünknek. Én pl direkt nem akartam László, meg Zoltán neveket adni, meg abból kismillió van, és semmi különleges nincs benne.Tehát a névadás, az nagyon meghatározó. Pl. A Bibliában is az emberek jellemére a nevének jelentése alapján lehet következtetni..Ez egy kezdőlépés, amely a könnyebb, mint a többi utána.Vannak, akik direkt régi magyar neveket adnak, pl Csenge,Kincső, stb. Beállítottságodtól függ.

Sok sikert!

2009. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
44%
Jó lenne tudni, hogy mi a vezetéknév, mert szerintem valamennyire össze kell csengeni a vezeték és keresztnévnek. Ha ezt nem vesszük figyelembe akkor az Ármin név önmagában nagyon szép. Viszont senki nem írta az én kedvencemet: Vazul
2009. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
nekem az Olivér és a Krisztián tetszenek nagyon! :)
2009. márc. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
kedvenc fiúnevem: Anatole,Anatol .. :)
2009. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!