Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan legyen meg a kellő...

Hogyan legyen meg a kellő motivációm, hogyan fogyjak stb?

Figyelt kérdés
Nálunk mindenki mindig kitűnő volt, és ezt a hagyományt én töröm meg, azzal tisztában vagyok, hogy buta nem vagyok, de a tanulás nem az erősségem, nincs meg a kellő motivációm hozzá. Ezek mellett úgy érzem, hogy mindenki egy nagy senkinek tart, félek, hogy mit gondolnak az emberek rólam, amikor az utcán vagyok arra gondolok, hogy mindenki csak engem néz, hogy kövér vagyok, bár az ismerőseim szerint nem vagyok, de régen kis pipaszár lábaim voltak, de egy gyógyszer után meghíztam, és azóta az önbizalmam is kisebb.
2011. jún. 2. 19:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Fogyókúra tekintetében nagy segítség lehet egy hasonló problémákkal küzdő partner, - DE EZ NEM PÓTOLJA AZ AKARATERŐT, A CSELEKVÉST. Az viszont egyértelmű, hogy "húzóerőt", - mégpedig jelentős húzóerőt - képvisel egy edzőpartner, egy jó társ, aki maga is küszködik az adott problémával. Bármilyen fogyókúrába is szeretnél kezdeni, érdemes előtte "mérleget készítened" arról, hogy mit tűzöl ki célként, mire vagy képes, lesz-e elég akaraterőd, kitartásod ahhoz, hogy elérd a céljaidat. NE TŰZZ KI MAGADNAK TELJESÍTHETETLEN CÉLT, - mert annak csalódás, kudarc lesz a vége, ami úgy gyűrűzik be, hogy a még létező ambíciót is kiöli Belőled. A jelenlegi CÉL elérésének a titka a RENDSZERESSÉG. Bármit is kezdesz el csinálni, azt érdemes tudatosítanod Magadban, hogy csak a gyakorlat rendszeres elvégzése fog eredményt hozni. Felesleges "15-20 percenként" ráállni a mérlegre, mert ez türelmetlenséget szül, - megint csak oda fog vezetni, hogy lehangolódsz, eltántorodsz a kitűzött CÉLODTÓL. Hiszed vagy sem, az eredmény szemmel látható lesz, amikor a gyakorlat elkezdi kifejteni a hatását. JAVASLOM, hogy mindig (!) tartsd be a fokozatosság elvét, - ne akarj "az első héten maratonit nyerni", - nem az a CÉL, hogy tönkre tedd Magadat, hanem az, hogy jól érezd Magadat a bőrödben, elégedett legyél a saját (!) küllemeddel. A kezdeti sikernek örülni kell, - és nem szabad ezeket a sikereket alábecsülni, semmisként tekinteni rájuk, - de ha ezt megtapasztalva "leállsz", akkor az olyan, mintha semmit sem csináltál volna.

Kellemetlen hír lehet Számodra, de a leghatékonyabb mozgásforma, amellyel elérheted a CÉLODAT, az a kocogás, - később futás. Kicsi távval érdemes kezdeni. Ha ezt rendszeresen lefutva nem érzel már semmilyen fáradtságot, akkor lehet növelni a távot, - de nem szélsőséges mértékben. A kocogások megkezdése előtt el ne felejts bemelegíteni, - többet árthatsz egy futással Magadnak bemelegítés nélkül, mintha időt áldozol a normális bemelegítésre. Legfontosabb a boka-, ill. térdízületek megmozgatása, esetleg a vádli nyújtása - nyújtott lábbal előre hajolással, - jót tesz az is, ha megpróbálod megérinteni a fenekedet az achilles inaddal - úgy, hogy kézzel ráfeszíted a lábfejedet az ülőkédre. A külső "kritikát", - gúnyolódást - nagy ívben "kívül kell helyezni a hallási tartományodból", - nem másnak teszel szívességet az edzésekkel, pofázzon mindenki annak, akinek kenyeret ad! Az ilyen embereknek az a legnagyobb sértés, ha nemes egyszerűséggel "átnézel rajtuk", - nem tudják hova pakolni, hogy még arra sem méltatja őket valaki, hogy reagáljanak a szemétkedésükre, - hadd főjenek csak a saját levükben! A futás jó dolog, de kell Magadnak engedélyezni pihenőnapokat is, - rá fogsz érezni idővel, hogy mennyi pihenésre van szükséged - amellett, hogy érjen is valamit a mozgás. Ha mindehhez találsz partnert is, nyert ügyed van, - mert gyakran a partner az, aki képes átlendíteni egy hitét veszíteni készülő, esetleg lusta embert azon a ponton, hogy "leüljön, mint az iszap". Sok sikert kívánok a Számodra helyesnek vélt út kiválasztásához!

2011. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!