Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gyógyszerészek miért végezne...

A gyógyszerészek miért végeznek egyetemet, ha eladók akarnak lenni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 13:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem az eszterga, a láncfűrész a rossz, hanem én vagyok béna, hogy nem rendeltetésszerűen használom, ha levágom a lábam. Ha a gyógyszerre a kedves gyógyszerésznő ráírja, hogy napi 3X1, igaz a tájékoztatóban is benne van, én meg npi 15X1-ert szedek be, akkor??

Vagy allergiás vagyok, de beveszem, mert se nem hallok, se nem olvasok és megfulladok??

2011. máj. 15. 16:11
 12/14 A kérdező kommentje:

16.05 válaszára azért nem reagáltam mindenre, mert az előző kommentemben úgy érzem, már megválaszoltam. Tehát nyitott kapukat dönget! ://

Én szerintem többre érdemesek, csak azért írtam. A gyógyszeripar elvette a szerepüket.

2011. máj. 15. 16:19
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Olyasmiről nem lehet téged meggyőzni, amiben laikus vagy. Amiben nem vagy jártas, arról nem lehet teljeskörű objektív rálátásod.

Javaslom menj be egyszer egy gyógyszerész hatástan órára én tapasztald meg mit kell tudniuk az "eladóknak". Az előadások nyilvánosak. És ez még csak egyetlen ezreléke sem annak a tudásnak, amit össze kell szedniük, mert ez csak egyetlen nem egyetlen órája az öt éves időtartamnak.


Ha egy orvos két olyan gyógyszert ír fel, aminek egyidejű szedésének következtében kipurcan a beteg, nem az orvost fogják felelősségre vonni, hanem a gyógyszerészt, aki kiadta így a gyógyszereket. Mivel ő volt az utolsó hivatalos személy aki látta a receptet és az ő dolga adott esetben ellenőrizni, felülbírálni azt. Ezért őt fogják börtönbe zárni.

Persze ha öngyilkos akarsz lenni és azért veszed be, az a te dolgod. De valószínűnek tartom, hogy azt recept nélkül ki se adják neked.


Az indokaid alapján például az ügyvédek is mi a fenének tanulnak annyit és mi a csudának kell ahhoz ügyvédnek, jogásznak lenni, hogy valaki a netről letöltsön egy adásvételi szerződésmintát és kitöltse a saját adataival. És ezért "képesek" annyi pénzt elkérni! "Felfoghatatlan!"

2011. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
8%
senki partjat nem fogva csak ugy erdekessegkepp leirom, h kisbabam nagyon beteg, ket napja kivaltottam egy receptet es a gyogyszerre rairtak reggel es este, a babam allapota nem javult, ma visszamentem az orvoshoz, h nem hasznal a szer, ahol kiderult, h o a receptre napi 3 adagot irt, vagyis reggel delben este.....szoval a kisbabammal majdnem korhazba kerulunk...........ezert kell az egyetem????????!!!!!! ez esetben egy kis odafigyeles kellett volna nem?
2013. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!