Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gyógyszerészek miért végezne...

A gyógyszerészek miért végeznek egyetemet, ha eladók akarnak lenni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert gyógyszerészoktatás Magyarországon csak egyetemen van. Aztán hogy utána mit csinál, már az ő dolga. Egyébként milyen eladóra gondolsz?
2011. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Erre a kérdésre inkább érdemben nem is válaszolok. Viszont ajánlom, hogy nézz utána, hogy mivel foglalkozik egy gyógyszerész (nem csak patikázás van a világon számukra), miért fele és miket kell tudnia!

Ha egy eladó elad neked egy rossz ruhát, legfeljebb nem jön rád. Ha egy gyógyszerész elad neked egy rossz gyógyszer, meghalsz, őt meg börtönbe zárják.

Szerinted új gyógyszerek kutatásán, fejlesztésén kik dolgoznak? Kik kutatják pl a rák vagy más még gyógyíthatatlan betegségek ellenszerét? Elárulom! Többek között a gyógyszerészek.

És hozzáteszem, hogy nem gyógyszerész vagyok, de van pár konkrét gyógyszerész ismerősöm. Én vegyészként végeztem, de sajnálom, hogy nem mentem gyógyszerésznek.

2011. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért ne gondold, hogy akik a gyógyszertárakban kiszolgálnak, azok mind egyetemet végzett gyógyszerészek.

A többségük gyógyszertári szakasszisztens, ami OKJ képzés, nem egyetemi.

2011. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azokra gondoltam, akik patikában árulják a gyógyszereket, már nekik semmit elő nem kell állínuk ott helyben, mint eredetileg régen, kész termékekkel kereskednek, amiknek van egy termékleírásuk, mint egy pattanástalanító krémnek, vagy kenyérpirítónak. Ráadásul már nem csak gyógyszertárban lehet gyógyszert vásárolni, ahol egy gyógyszerész sem áll készenlétben.
2011. máj. 14. 14:06
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
A gyógyszertárakban most is vannak helyben készítendő szerek, ezeket magisztrális termékeknek hívják. Egy asszisztens pedig sokkal többet tud, mint amennyit csinálhat.
2011. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! Csak az ilyen termékek nem a kirakatban az eladótérben készülnek.

Amúgy egy gyógyszertárban nem mindenki kalmópirint vesz, vagy viszi a kész orvosi receptjét, amire rá van írva, hogy miből mennyit kell adni a vásárlónak. Pl egy gyógyszertárba bemész és elmondod mi a panaszod, arra is kell tudniuk adniuk gyógyszert. Kapásból átlátni az összes gyógyszer hatását, mellékhatását, mivel adható, mivel nem, kicsit bonyolultabb, mint egy kenyérpirító leírása. Lehet, hogy csak egyszer téved és meghalsz.

De ha így vesszük, ez alapján az orvosok minek járnak egyetemre? Hiszen csak be kell vágniuk az orvosi könyveket, amikben benne van, hogy milyen betegségek, milyen tünetekkel járnak és azokat hogy kell kezelni. Egy laikusnak első hallásra ez sem tűnik bonyolultabbnak mint pár tucat műszaki cikk leírásának megjegyzése. Pedig azért nem ugyan az a kettő. Több szempontból sem.

2011. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azokra gondoltam én is.

Akik kiszolgálnak a patikákban, nem mind (sőt, java részük nem) gyógyszerészek.

Minden gyógyszertárban kell lennie legalább egy gyógyszerésznek, de nem kell az összes alkalmazottnak gyógyszerésznek lennie.

Nálunk a patikában egy gyógyszerész van, és 2 szakasszisztens. A közeli városban is csak 2 gyógyszerész van, és 3 szakasszisztens (ez ügyeletes gyógyszertár is)

Igaz, hogy a legtöbb gyógyszer ma már előre elkészített, de még most is vannak olyanok, amiket a gyógyszertárakban készítenek (kenőcsök, köptetők), és tudniuk kell helyettesítő gyógyszereket is ajánlaniuk, ha nincs a keresett gyógyszer.

Gyógyszertáron kívül csak korlátozott gyógyszerforgalom lehetséges. Pl. a vényköteles és magisztrális termékek teljesen ki vannak zárva a gyógyszertáron kívüli forgalmazásból.

2011. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, mondhattam volna kenyérpirító helyett esztergagépet vagy láncfűrészt is, ami mindenki számára elérhető (szakmai betanítás, betanulás nélkül, az eladó által is).

A komolyabb (akár veszélyesebb)gyógyszerek vényre kaphatók, orvos írja fel, az adagolást is.

Persze szakmai tanácsot a hirtelen beesőknek adhatnak a "széles" kínálat alapján, de az annyira kockázatos lenne, hogy csak ők adják?

2011. máj. 15. 15:58
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Sőt, a gyógyszerészek már pár éve, az egyetem 5 évének elvégzése után automatikusan doktori címet is kapnak.

Szerintem inkább ezzel lehetne vitatkozni, ha már annyira akarunk.

Aláírom, hogy rengeteget kell tanulniuk, pl hatástant és hasonló nagy memóriát igénylő dolgokat. De azért vannak bizonyos más szakok, amik nem mondhatnám hogy könnyebben, kisebb tudással elvégezhetőek és kisebb felelősséggel járnának, mégis utána még plusz három év minimum, hogy doktori cím is járjon hozzájuk.

2011. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező! Látom írhatunk mi akármit, Te akkor is a saját álláspontodhoz ragaszkodsz.

Ha kapsz egy nem megfelelő láncfűrészt, vagy egy rossz esztergát, akkor legfeljebb bosszankodsz és visszamész a boltba reklamálni. De az nem ugyan az, mintha az életeddel "játszanának" és az életedről hoznának döntéseket. Utána már nem biztos, hogy fogsz tudni a gyógyszerésznél reklamálni.

Nyilván olyan helyen ahol árulnak gyógyszer, de nem patika (Pl benzinkút, élelmiszerbolt, stb.) nem kell gyógyszerészt alkalmazniuk.

2011. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!