Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Testbeszédhez értök, érdeklödö...

Testbeszédhez értök, érdeklödök, miböl jöttök rá, hogy valaki hazudik? Mit figyeltek elsösorban?

Figyelt kérdés

Ti honnan veszitek észre, ha valaki hazudik? egyáltalán hányan figyelik a testbeszédet? én figyelem, olvasok róla, és gyakran az az érzésem, hogy a barátom nem az igazat mondja, elhallgat valamit. persze nem nyaggatom, nem kérdezek rá, látszólag hiszek neki. de a nöi megérzésem azt súgja, átver. ez lehet esetleg paranoia, vagy higgyek az intuíciómnak?

26/N


2011. máj. 13. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Akit átvágnak, megérzi, így tudat alatt védekezni kezd. Karjait összefonja a mellkasán, vagy a gyomránál, mintegy védőbástyát vonva maga elé, és általában borús, boldogtalan arckifejezés ül az arcára. Ez az úgynevezett defenzív gátlás.


A füllentő aggódik és bűnösnek érzi magát, gyakran megérinti a száját annak jeleként, hogy valami rossz csúszott ki rajta. Kerüli a másik tekintetét, általában jobb irányba néz. Ez pedig a lelkiismeret-furdalás tipikus jele.


Árulkodó, amikor beszélgetőpartnered sokszor nyúl az orrához. Egyáltalán nem vicc, tényleg megduzzad az orr a hazugság okozta stresszhelyzetben! Ugyanis a szervezet több vért pumpál az erekbe épp úgy, mint sportolás közben, ezért egy egész picit, szemmel nem látható módon kitágul az orr! Pinocchio barátod így leleplezi magát.


Mivel leplezni szeretné a helyzetet, ezért túlreagálja. Teljes testével feléd fordul, a szemedbe néz és pislog. A túljátszott, tudatos testbeszéd gyanút kelt, mert természetellenes.


A testbeszédet kutató szakértők szerint, ha valaki felépít egy történetet, jobb oldalra tekint, ha pedig megpróbál visszaemlékezni, balra. Ezek annyira gyors és ösztönös cselekedetek, hogy elég nehéz tudatosan megváltoztatni. Így jobbra tekintő partnered biztos, hogy épp egy alaposan megfontolt történeten munkálkodik!

2011. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hihetőbben kezd el beszélni az adott témáról, mint általában, vagy épp ideges lesz tőle. A logikai bukfencek a legárulkodóbbak.
2011. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm a kimerítö választ! kedves elsö, írhatnál még, ha több mindent is tartogatsz a tarsolyodban! :)

Kíváncsi lennék a véleményedre: ha rázza a lábát, ütemesen, az minek a jele? valamint lehet hinni annak, hogy aki hazudik, az nem mutatja a tenyerét? haenm mikozben hazudik, az ölébe rejti, vagy összekulcsolja a kezeit?

tudsz esetleg valamit az állás közben zsebre dugott kézröl, de úgy, hogy a hüvelykujjak a farmerzsebben vannak, a többi új pedig a zseben? nagyon köszönöm elöre is!

2011. máj. 13. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ütemes lábrázás idegesség jele elsősorban. Egyébként keresztül kasul tudom az összes testbeszéd jelentését, de vigyázat, mindig vannak kivételek.
2011. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18:51 vagyok


Most látom, hogy az elsőnek ugyan akkora a százaléka mint nekem, de én nem az első vagyok, a félreértés elkerülése érdekében írom. :)

2011. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!