FŐGÁZ vagy TIGÁZ? Menjek vagy maradjak?
Az EMFESZ ügyfele voltam,Bp-i lakos vagyok, tehát a FŐGÁZ-hoz tartoznék - de jelenleg átmenetileg a TIGÁZ fogja a gázt számomra szolgáltatni. Menjek vissza a FŐGÁZ-hoz, vagy maradjak a TIGÁZ-nál? Ti mit tanácsolnátok?
Kaptam már a FŐGÁZ-tól egy levelet, melyben azzal ijesztgetnek, hogyha a TIGÁZnál maradok a 90 nap lejárta után drasztikusan meg fog emelkedni a fizetni valóm. ... de elfelejtették azt megírni, hogy náluk is lenne emelkedés.
Mint az EMFESZ illetve azt megelőzően a FŐGÁZ korábbi ügyfele, a héten én is levelet kaptam a Főgáz Zrt.-től, amelyben a társaság vezérigazgatója felhívja a figyelmemet, hogy a „A Tigáz Tiszántúli Gázszolgáltató Zrt. által az átmeneti időszakban nyújtott szolgáltatás kedvezményes ára csak 90 napig, azaz 2011. április 13-áig érvényes. A határidő lejárta után kialakuló új ár jelentősen eltérhet, magasabb lehet a most kialakult árszínvonalnál.”
Bár a TIGÁZ tájékoztató levelében ilyen jellegű információt nem találtam, az egyik közleményükben megfogalmazottak szerint „Az ellátás megkezdésétől számított 90 napot követően pedig a TIGÁZ Zrt. azon fogyasztóknak, akik továbbra is az egyetemes szolgáltatást kívánják igénybe venni, a FŐGÁZ által alkalmazott hatósági áron biztosítja az ellátást.”
Véleményem szerint addig, amíg a kedvezményes áron kapható a Tigáztól a gáz, nem éri meg átmenni a Főgázhoz. Ráadásul úgy tudom, hogy aki újra a Főgáz ügyfele lesz, később nem mehet vissza a Tigázhoz. A hatóság (MEH) szándékosan teremtett versenyhelyzetet (a Főgáz szolgáltatási területén a Tigázt, a Tigáz területen pedig a Főgázt jelölte ki ún. végső menedékes szolgáltatónak a volt EMFESZ ügyfeleknél), ugyanis az elsősorban a fogyasztók érdekeit szolgálja. Verseny hiányában a hatósági árképzés szerepe és ezzel összefüggésben a szolgáltatók lobbiereje a meghatározó tényező (jelenleg a Tigáz a hatósági ár alatt, veszteségesen szolgálja ki azt átvett fogyasztókat).
Szerintem a tudatos fogyasztói magatartás a versenyhelyzet fokozódásának elősegítése. Attól nem kell tartani, hogy bárki is gáz nélkül marad, mivel a szolgáltatók közösen táplálják a vezetékhálózatot, együttesen látják el a felhasználóikat gázzal. Amelyik szolgáltatónak nagyobb ügyfélköre van, az több gázt pumpál a rendszerbe, ezáltal nagyobb a nyereségre képes szert tenni.
A Főgáz leveléhez egyébként mellékelve volt a Budapest Bank egyik hitelkártya-konstrukcióját reklámozó szórólapja is. Hasonló az Unicredit Bank és a Díjbeszedő együttműködéséből létrejött Közműkártya termékhez. Én azt javaslom, mielőtt valaki bevesz valamit, előbb tájékozódom a kockázatok és mellékhatások vonatkozásában!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!