Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokak miért nem szeretnek...

Sokak miért nem szeretnek magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

2011. jan. 29. 09:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szerb vagyok de Magyarországon nőttem fel és őszintén meg kell mondanom a gyomrom felfordul tőletek
2011. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtam, hogy értelmes alany nincs benne, nem azt, hogy egyáltalán nincs.
2011. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

Csak néhány választ olvastam, ezért nem tudom, hogy ezek a válaszok már voltak-e, de leírom a véleményem.


Egyrészt: mert rabszolgának érezzük magunkat a már nem saját hazánkban.


Másrészt: mert az előttem szólók többségéhez hasonló "pozitív" szemléletű emberkék mindig csak panaszkodnak, de nem jönnek rá, hogy a panaszkodásukkal generálják a "nem szeretek magyarnak lenni" érzést.


Harmadrészt: mert sokan abban a tévhitben élnek, hogy ez a legrosszabb hely a földön. Hát nem. Láttam már sokkal rosszabb helyeket is. Attól, hogy azt hiszik, még máshol is szemetes a hátsó udvar...


Negyedrészt: mert sikké vált lehúzni magunkat és elhúzni az országból (az olyan divatos)


Ötödrészt: mert a médiákban és az oktatásban nagyon kevés a valóban értékes honismereti anyag, ezért kevesen tudják, hogy miért is szeressünk magyarnak lenni.


Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy mennyire jó itt, mert nem jó. Nem hazudok: ma Magyarországon élni átlagosan, vagy átlag alatt élő magyar állampolgárként nem jó.


De ennek semmi köze a "magyarnak lenni" kérdéshez, mert abból, hogy magyar, svéd, bantu vagy szerb vagyok nem következik az, hogy milyen életszínvonalon élek.


Ha az országban az életszínvonal mondjuk svájci szinten lenne, egyből mindenki, aki itt fikázza saját nemzetét hirtelen hej de büszkévé válna magyarságára, a "vesztes" múltra, meg a "használhatatlan" nyelvre...


MAGYARNAK LENNI: BÜSZKE GYÖNYÖRŰSÉG!

2012. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!