Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vanak emlékeid az ovodából,...

Vanak emlékeid az ovodából, és mik azok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

vannak. Verekedés, focizás, smárolás egy lánnyal, beleszippantottam a szappanos vízbe, amiből buborékot kellett volna fújnunk, hazavittem homokozóföldet a zsebembe, mert vettünk otthon növényeket és vinni akartam neki földet. Meg, voltak vámpírfogai az egyik arcnak és nemengedte hogy kipróbáljam hogy áll nekem, de én elloptam mikor aludnunk kellett volna és kipróbáltam. Meg amikor aludni kellett de nem tudtam. Meg mindig feketepontokat kaptam németórán (volt oviba ilyen előkészítő), mert hülyéskedtünk állandóan. meg a babérlevelet megettük a levesből, hogy olyanok legyünk mint a katicabogarak. Húsvétkor a zsebembe tettem a hímestojást amit a lányoktól kaptam, és kimentem vele játszani, persze hogy összetört :D

amikor jöttek a kukások mindig őket néztük, hogy milyen menő munkájuk van, egyikünknek nagy álma volt hogy ő is kukás lesz.

az óvónéni azt mondta hogy puha az orrom, tehát hazudok, és olyan mérges lettem mert nem is hazudtam.

szokás volt hogy mindig más mesélt lefekvés előtt (mindig más gyerek), és olyan hülyeségeket meséltünk :D


26 éves vagyok egyébként.

2011. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy 28 éves vagyok és eleven élmény még az ovi. Ha nézegetem a fényképeket, mindenkinek tudom a nevét. Emléxem milyen volt a berendezés a teremben, milyen ételeket ettünk, mikor jöttek zenélni ünnepkor. Az egyik korai emlékem az, hogy krepp papírból ki kellet ragasztanunk egy nagy kartonra az Auróra cirkálót. Én nem tudtam ,hogy az mi és nem értettem, hogy miért egy hajót kell kirakni. (kicsit szocializmus volt még akkor). Emléxem egyszer bejött egy kutya az udvarra és megharapta Dalmát, aki kapott utána szurit.
2011. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éves koromból a háborúról van élményem ovi helyett. Légitámadások repülőgépcsaták és egyébb nyalánkságok.Láttam mikor mentek a nehézbombázók és közöttük kis gépek kergették egymást és néha egy egy lezuhant és mi izgultunk nehogy ránk essen.
2011. jan. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 éves korom óta emlékszem, így az ovi is megmaradt, illatok, hangulatok... Olyan sok van, hogy le sem tudom írni, de köszönöm, hogy feltetted a kérdést, jól esik visszaemlékezni.
2011. jan. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

53 éves vagyok és a mai napig emlékszem mikor az oviban kifutottunk az ebédes autóhoz amit nem volt szabad.Az ovónéni büntetésből bezárt az ovoda pincéjébe ami a ház alatt volt dohos poros és tele pókhálóval pókokkal és rusnya bogarakkal.Szóval az maga volt a horror egy kisgyerek számára.Nem emlékszem már rá mennyi ideig voltunk ott a barátommal.De sírtunk mind a ketten nagyon és könyörögtünk hogy engedjenek ki.És a mai napig emlékszem az ovónénire.

Nem egy kellemes emlék az oviról.

2011. jan. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 haggyámán ***** válasza:

19 éves vagyok, és az egyik legdurvább eset amire emlékszem, hogy egy csoporttársam beverte a fejem a radiátorba (a hegyes végűbe), minden csupa vér, én rettenetesen sírtam, mehettünk az orvoshoz összekapcsozni.

De arra is emlékszem, hogy mindig anyum jött értem, az óvoda előtt el mindig a busz, amivel jött haza a munkából, és mindig már a kerítésnél vártam őt.

Emlékszem egy csomó verekedésre, focizásra, alvás helyetti játékokra, hogy mennyire szerettem felelős lenni (vizet vinni a többi asztalhoz).

Volt, hogy annyira belefeledkeztünk az ásásba 3-4-en, hogy nem maradt rajtunk egy tiszta ruhadarab se. :)

Nagyon szerettem az óvodát.

2011. jan. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van pár, és valahogy majdnem mind rossz, pedig csak egy évet jártam...

Az óvónők hagyták, hogy a többiek fél évig úgy szólítsanak, hogy "új gyerek"; belöktek a csalánba; egy önjelölt nagyfőnök a bandájával kisajátította a fahajót, mondván, az az övék; beütöttem az ágyékom a mászókán; az otthonról hozott pattogatott kukoricát nem voltam hajlandó mind elosztogatni a többiek között, ezért az óvónéni kitépte a kezemből, adott két taslit és átvitt a másik csoportba; nem voltam hajlandó aludni, ezért a másik óvónéni a képembe öntött egy pohár vizet; és a legdurvább, amit komolyan mondom, szerintem máig nem hevertem ki teljesen: A farsangra vitt kedvenc sütimet az óvónők (!) kisajátították és mind az orrom előtt ették meg.

Az egyetlen jó emlékem, hogy egyszer az óvónő ottfelejtett egyedül az óvodában, amikor a csoportot sétálni vitte, és baromi jól eljátszogattam magamban az udvaron, és élveztem a nyugalmat.

Szerintem kevesen vannak az óvónői pályán, akik tényleg oda valók...

2011. jan. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, és azon az ominózus farsangon az egyik óvodástársam heccből széttépte a jelmezem, és amikor ezt zokogva panaszoltam a sütitolvaj óvónőnek, a tettes egy szelíd ejnye-bejnye büszke elviselőjévé válhatott.


A pedagógusok legjava a kockákat szereti, amik mind ugyanolyanok, és könnyű őket sorba rakni; esetleg egy-egy háromszög alapú hasábbal vagy téglatesttel még hajlandóak megbarátkozni. De ha bekerül közéjük egy tetraéder vagy egy pentagon-dodekaéder, akkor azt bizony igyekeznek kockává préselni, nehogy már gondot okozzon és külön foglalkozni kelljen vele.

2011. jan. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"nem voltam hajlandó aludni, ezért a másik óvónéni a képembe öntött egy pohár vizet"


Az első oviba amibe jártam, sírtam hogy nem akarok oviba lenni, és az óvónő a cserepes virág alól kivette a tálat, amibe víz volt, és azzal mosta le az arcom, eléggé wtf élmény volt. Nem tudom mi ez a vizet-a-gyerek-arcába mánia náluk :D

2011. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zavartuk a nyugalmukat... :S
2011. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!