Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan alakul ki a hajléktalan...

Hogyan alakul ki a hajléktalanoknál, hogy egyre kevésbé igényesek önmagukra? talán nem is veszik észre magukon?

Figyelt kérdés
nem számít nekik, hogy milyen rettenetesen "illattalanok", felszállnak a tömegközlekedési járművekre, bemennek az áruházakba, és láthatóan vagy csak látszólag nem foglalkoznak azzal, hogy milyen borzasztó megjelenésük van.
2011. jan. 8. 18:28
1 2
 11/20 böiler ***** válasza:

Hogy kerültek ilyen helyzetbe? Pl. az egyik, akivel a mai napig néha összefutok, és beszélgetünk, ő például úgy került az utcára, hogy a felesége összejött valami faszival, és kiforgatta a vagyonából. Pedig van mindene. Például ott lazán elmondta, hogy hogyan oldjam meg az egyik gondomat holnapkészítésnél. Tehát elvileg ő informatikus, de így, hogy nincs lakcíme, nem tudja rendszeressé tenni a tisztálkodást, így nem nagyon veszik fel sehova.

És az a szomorú, hogy teljesen megszűnt az emberek felé a bizalma. Illetve nem kell senki segítség. Tehát mikor felajánlottam, hogy ha van kedve, akkor 1 héten egyszer-kétszer összefutunk, és viszek anyu főztjéből, de nem fogadta el.

Amúgy az ilyen hajléktalanszállók nagyon durci helyek tudnak lenni. Bár szerencsére nem volt dolgom ott.

2011. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Van lehetőségük bejárni mosni,fürödni,melegedni.És az nem teljesen igaz,hogy azért nem mennek be mert OTT mindent ellopnak tőlük.Elsősorban mit lopnak el tőlük?Nem mennek be mert részegen nem lehet bemenni,dohányozni tilos.Na most ez nem mindegyiknek tetszik.Inkább bűzölögnek rohadnak tovább.Az utcánkban "lakik" egy hajléktalan bácsi évek óta,mindig rendezett a kisöreg,nem büdös.És nem iszik!!!Érdekes ő betud menni a szolgáltatásokat igénybevenni,és nem panaszkodik.
2011. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 szamóca. ***** válasza:

mit lopnak el tőlük?:D a legértékesebbet amilyük van b*szod. a ruháikat.

ez csak az egyik. ok, abban is van valami amit te mondassz...

de tudod mit? ha nekem kéne télen -15fokban odakint vergődnöm család és szerettek nélkül, hát bizony én is innék. egyébként azt ne mond nekem hogy ha valaki fürödni akar 5 percig nem tudja nélkülözni a piát, mert ez f*szság. nem azért nem mennek be.

2011. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

jut eszembe, volt, hogy egy alkoholista fiú szólított meg, piára kért pénzt, én meg elképedve kérdeztem meg tőle, hogy hány éves. azt mondta, 29. a második elképedt kérdésem az volt, hogy miért saját magát bünteti az alkohollal? nem foglalkozott velem, talán nem akart beszélni magáról, én meg őszintén elmondtam, hogy van nálam pénz, de a három gyermekemnek megyek vásárolni, így csak egy ötvenest adtam, mert tényleg kevés pénz volt nálam.

nem merek velük szóba állni,

különösen a "sánta" koldusokat utálom, mert világosan látom, hogy nincs másképp széttaposva a két lábbelijük, úgyhogy tudnak ők szépen járni!

egy ismerősöm egy féllábú koldulónak adott pénzt egy reggel, délután hazafelé ugyanazt az embert látta meg két lábon sétálni. valószínűleg másnap figyelte meg, hogy nagyon szorosan felköti a lábát, olyan ügyesen, hogy tényleg nem látszódott.

2011. jan. 8. 19:34
 15/20 A kérdező kommentje:
hát akkor miért nem mennek be?
2011. jan. 8. 19:36
 16/20 szamóca. ***** válasza:

jaja. van olyan is.

nekem meg volt olyan osztálytársam aki lendületből hátbarúgott egy szerencsétlen csövest, az meg elesett szegény, a drága srác meg még ki is röhögte.

ne általánosíts, mindenhol vannak szemétládák. a különbség az, hoyg neki taktikai megfontolásból kell a hazugság - ettől nem szép dolog, de ha így több pénzt kap...

ha nem egy ilyen rohadó b*zeráns társadalomban élnénk ahol van aki kastélyban lakik és van aki hídalatt, nem kéne hazudnia.

egyébként arról ne is beszéljünk hogy melyik korrupt köcsög kastélylakó g*ci nem hazugsággal jutott el odáig :)

2011. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 böiler ***** válasza:

Na, és végre megszületett a tökéletes válasz a kérdésre.


"-15fokban odakint vergődnöm család és szerettek nélkül"


Na, szóval idegeneknek mért akarnának megfelelni? Én is pont lesza_om mikor pisilni kell, hogy akkor az öreg néni fent akad-e rajta, vagy nem. Nem érdekel. Persze, nyilván nem az utca közepén, és nem úgy, mint a kutyák, megjelölés miatt...

Szóval ők is, kinek akarnának megfelelni? Azoknak az embereknek, akik lenézik őket? Megvetik őket? Akik bele sem gondolnak, hogy milyen lehet az utcán? Fel kell kelni az egyik reggel, felöltözni melegen, kimenni az utcára egy hétre. Pénz, személyi, telefon, minden nélkül. Hidd el, ha túléled, akkor másképpen látod majd a dolgokat. Egyszerűen nem az lesz a legfontosabb, hogy húha, kijött kékben az iPhone 23 3G, akkor vegyünk olyat is, mert a fekete nem jó...

Meg mint mondtam, az ember egyszerűen elér egy olyan szintet, amit senki nem akar megismerni.


Nézd meg a Számkivetett c. filmet. (Azt hiszem az az, amiben a FedEX-es gép lezuhan.) Az is eléggé elgondolkodtató.

2011. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 böiler ***** válasza:
Amúgy a sánta koldushoz visszatérve. Én azokat utálom, akik gyerekkel, és kutyával koldulnak. Az annyira g_ciség, hogy hihetetlen.
2011. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Van, aki javítani akar magán.

Tavaly találkoztam egy hajléktalannal, aki pénzt kért, hogy vehessen magának borotvahabot, mondta, hogy borotvára már összejött neki és rendbe akarja szedni magát. Naná, hogy adtam neki, mert ez egy komoly cél és nem piát meg bagót akart venni.


Egyébként szerintem ha nagyon akarnának fürödni, akkor gyűjtenének vizet egy utcai itatóból és egy rejtett helyen megmosakodnának. Semmi sem lehetetlen ilyen téren, csak akarni kell.

2011. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommentjeiteket

fel is pontozlak titeket

2011. febr. 12. 04:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!