Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a tanulásra...

Hogyan tudnék a tanulásra koncentrálni?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,jó tanuló,4es-5ös,de mostanában egyre rontok,mert egyszerűen nem tudok tanulni...Nem fog az agyam,csak ülök a könyv fölött és tök máshol jár az eszem,semmit nem tudok megtanulni.Eleget alszom,9 órát általában,szóval még erre se foghatom.Ötletek??Köszi.
2011. jan. 2. 15:02
 1/3 szamóca. ***** válasza:

hehe... szerinted én miért ülök most is itt?:D

mellettem a kupac könyv...

egyébként csináld azt, hogy egyzserre csak 25-30 percet tanulsz, és mindig tartassz egy minimum 10 erces szünetet. sokkal jobban fog így az agyad, mert kb 30 percig tudsz teljesen koncentrálni.

2011. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem magnéziumhiány, vegyél olyan tablettát, az segít a koncentrálásban ;)
2011. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

El kell fogadnod a tényt, miszerint ha szeretnél művelt ember lenni és elérni valamit az életben, akkor tanulni kell. A tanulás egy hasznos dolog, hátrányod sosem lesz belőle. Ezt mindig tartsd szem előtt!

Ha 14 éves vagy, akkor gondolom 8.-os (vagy 9.-es?).

Én 11.-es voltam amikor oda jutottam, hogy hiába tanultam, sosem sikerült úgy egy dolgozat, ahogy szerettem volna, és rontottam. (Bár akkor is megvolt még a 4.6-os átlagom)

Minden akarat kérdése, ha elkezdesz tanulni kapcsolj ki mindent (gépet, tv-t) és vedd rá magad, hogy igenis megtanulod, majd utána kalandozhatnak a gondolatok :)

2011. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!