Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha rettentő...

Mit csináljak, ha rettentő kevés az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés az önbizalmam,mondhatni úgyis,hogy szinte nincs.Ha vmi cikis dolog történik velem,legszivesebben meghalnék a szégyentől.Nem szeretem magam,a kinézetem,úgy érzem,hogy egy csődtömeg vagyok,és csak én vagyok ilyen elképesztő módon szerencsétlen.Sokan mondták/mondják,hogy szép vagyok,jól nézek ki,de én nem szeretem a külsőm,egyszerűen képtelen vagyok elfogadni,sőt,ha vki dícsér,mindig az jut az eszembe,hogy na ez biztos azért mondta,mert milyen sz*rul nézek ki.Úgy érzem,hoyg engem senki se tud szeretni,ezért hiába is tetszek vkinek,én nem tudom ezt felfogni,hogy hogyan!?Miért pont én!?

Annyira rossz így élni:(

Mit tanácsoltok?

16/L


2010. dec. 7. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi, nyilván nem ismersz de vegyél példát rólam...velem fél éve történt egy állatira gázos dolog...télleg gáz...de nagyon...annyi az egész h sz*rjál a világra. Egyszer mindenki felejt, és ha 16 vagy, akkor az nagyon gyorsan fog menni. Ne aggódj, én úgy éreztem nem tudok beszélni senkivelse, de 1-2 hét és helyrejött minden. Ha nem veszed tolakodásnak megkérdezhetem mi történt?
2010. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen nagyon sokan keresztül mennek!

Nem csak a Te korodbeliekben, de nálad (jóval) idősebbekben is benne van ez a félelem. Meg kell hogy barátkozz magaddal és szerintem nem lesz túl nehéz dolgod, mert a kérdésed megfogalmazásából úgy érzem, hogy egyáltalán nem vagy buta.

Fogadd el, hogy igenis szép vagy. Persze én ezt nem tudhatom, hiszen nem tudom hogy nézel ki, de ha az ismerőseid, azt mondják, hogy az vagy (és nem csak egy-kettő, hanem sokan), akkor abban azért már lehet valami. Nem?

2010. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak te vagy ilyen helyzetben.Rajtad kívül vannak még egy csomóan, akik ugyanezt érzik. Tudod amilyen képet te elképzelsz magadról, olyannak látnak a többiek is. Ha pedig elhiteted magaddal, hogy te igenis szép vagy, szerethető és magabiztos akkor hidd el a körülötted lévő emberek is annak látnak majd. Ha pedig kudarc ér, vagy valami cikis dolog, akkor ne futamodj meg, hanem csinálj úgy mintha misem történt volna, ne érdekeljen, akkor nem lesz olyan cikis neked, mert látják rajtad az emberek, hogy teszel a véleményükre. Elkell fogadni, hogy te ilyen vagy. Most egy életen át úgy sem akarsz e miatt keseregni!Az élet megy tovább, te döntöd el, hogy boldogan, vagy szomorúan töltöd le, ezért kell elfogadni magadat.

16/L

2010. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!