Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a válasz? Van egy király,...

Mi a válasz? Van egy király, aki minden értelmiségit bezárat. Ez a király késöbb meghal és fia veszi át a trónt, akinek kell egy kis segítség. Fel hivat a börtönből egy vakot, egy félszeműt és egy rokkant értelmiségit. Azt mondja az új király:

Figyelt kérdés
- Mindegyikőtök fejére teszek egy sapkát. Vagy kéket, vagy pirosat, de legalább egy kéket elhelyezek a fejeteken. A sajátotokat nem láthatjátok. Aki ki találja, milyen színű sapka van rajta, az elmehet.-mondta a király. A rokkant nézte a sapkákat, de nem tudta meg mondani, milyen sapka van rajta, így vissza ment a börtönbe. A félszemű nézi a vak sapkáját, de ő sem tud válaszolni, leküldik a börtönbe. A király már menne el, mikor a vak megszólal: - én tudom, hogy milyen színű sapka van rajtam! - a kérdésem: honnan tudta a vak, hogy milyen színű sapka volt rajta és milyen színű volt a sapka?
2009. jan. 9. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kék.

A félszemű a rokkanton és a vakon vagy 1 kéket és 1 pirosat látott, vagy 2 kéket.

A rokkant a félszeműn és a vakon vagy 1 kéket és 1 pirosat látott, vagy két kéket.

Tehát amit mindketten láttak, az a kék, mégpedig a vakon.

Azért nem láthatott valamelyikük is két pirosat, mert akkor egyértelmű, hogy azon lett volna a kék, aki a két pirosat látja, de mivel Egyikük sem tudta eldönteni, ezért nem láthatott egyikük sem két pirosat.

2009. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Igen az első válaszoló válasza helyes, én is erre a következtetésre jutottam:) Vagy alapvetően mindenki a kéket mondaná magára, mert abból minimum 1 van és ha 2 is a kéket mondta, akkor kizárásos alapon a 3.-on van...
2009. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mindegyikőtök fejére teszek egy sapkát. Vagy kéket, vagy pirosat, de legalább egy kéket elhelyezek a fejeteken."

Azt mondta ,hogy egy sapkát tesz mindenki fejére és mindenki fejére kerül egy kék, ergo mindenki fején kék sapka volt, innen tudta.

2009. jan. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rosszuk értelmezed...

"Mindegyikőtök fejére teszek egy sapkát. Vagy kéket, vagy pirosat, de legalább egy kéket elhelyezek a fejeteken."

Összeségében véve lesz egy kék...

Amúgy tényleg kék a megoldás

2009. jan. 16. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
nem. lehet két kék is, és egy piros, mert azt írja, hogy LEGALÁBB egyet, tehát lehet kettő is.
2009. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem , azt írja ,hogy egy ,csak egyetlen egy sapkát, tesz mindenki fejére , és abból egy kék lesz, tehát kék van mindenki fején
2009. jan. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nem a 3 ember fejére tesz egy sapkát...

És aki feltette a kérdést az megmondta a választ és ugy van ahogy Én gondoltam meg még néhányan

Köszi mindenkinek

2009. jan. 31. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!