Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Repont automata. Milyen...

Repont automata. Milyen gyakran fordul elő, hogy jól működik?

Figyelt kérdés
Én ha mennék visszaváltani, 10-ből 9 alkalommal tuti van valami nyűgje. Ti hogy tapasztaljátok? Milyen gyakori, hogy normálisan működik?

ma 08:02
 1/7 anonim válasza:

Szinte minden alaklommal amikor viszem vissza az üvegeket, valami probléma előszokott jönni. A QR kód beolvasása a telefonról, az katasztrófa sokszor 4-6 percig kell vele szórakozni, mire felismeri a kódot.

Ezenkívül 30-40 üvegből átlagban 5-8 darabot valamiért nem érzékel az automata. Sokszor bedöglik az automata, egyszer csak fogja magát és leáll, nem tudni hogy miért, és amit addig beleszórtál üvegeket pl... 10 darabot, az elvész. Sz@r az egész rendszer úgy ahogyan van!

Példát kellene venni a külföldi országokról, ahol sokkal gyorsabban és gördülékenyebben működik a rendszer. Dániában, Norvégiában és még jó pár helyen, egyszerre akár több tucat üveget belelehet búrítani, és nem kell egyesével szórakozni.

Vissza térve a kérdésre, én nem fogok vele többet szórakozni. Inkább veszek egy víz víztisztító rendszert ami be lesz építve a csap alá és kész. Bizonyára így is lesz jó pár doboz amit megfogok venni, de nagy eséllyel kidobom vagy odaadom másnak had szórakozzon vele.

ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi pontosan ezért álltunk át a SodaStream-re. Korábban zsugorral hordtam az ásványvizet, most csinálunk magunknak szódát.

De még így is összegyűlik egy hónapban 15-20 palack, mert gyümölcslevet, kólát, bort/sört szoktunk inni.

ma 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Eddig még csak egyszer gyűlt össze annyi, hogy visszaváltsam, akkor nem volt gond. De lassan megint aktuális lesz és már rettegek hány potya körre számíthatok, mivel a városi csoportban kivétel nélkül szidják az automatákat.
ma 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt a közelünkben két automata van, egy Coop és egy Lidl áruházban. Mindkettőnél sor szokott állni. Ha nincs sor, az azt jelenti, hogy nem működik. A QR kód beolvasással nekem is folyton problémám van, nem tudom, miért nem fordítva van megoldva, hogy a telefonnal olvasnád be a QR kódot az automatáról...
ma 09:25
 5/7 anonim válasza:

1-es vagyok, ez lemaradt.


Jó pár ismerősöm panaszkodott egy olyan hibára, hogy beleszórtak az automatába rengeteg üveget, és MOHU soha nem utalta át, az ezért járó összeget. Ilyenkor hogyan bizonyítod hogy tényleg raktál az automatába üveget. A MOHU-nak az ügyfélszolgálatát állítólag szinte lehetetlen elérni, de ha sikerül is, akkor is elég gyorsan leráznak valamilyen kifogással. Mint írtam ez nem velem történt, de hallottam ilyen esetekről.

Ahogyan a kérdező is írta, szódagépet kell venni és viztisztitó rendszert a csap alá. Plusz elégé időigényes, mert sokszor kikell várni az elöted állókat, ami megint csak nem 10 vagy 15 perc.

Van olyam érzésem, hogy jócskán vissza fog esni az üzleteknek a bevétele ezekből a visszaválható üvegekből. Mert egy idő után, egyre kevesebben fogják ezeket megvásárolni.

Az ötlet az jólenne, de az egészet újra kellene gondolni, mert elég sok probléma van vele. Ez is csak egy pénz lenyúlásra alapszik. Itt is a kisembereket szívatyák meg, megint!

ma 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy ezek Tomra automaták. A Tomra egy elég ismert cég ilyen tekintetben, jobb megbízhatóságot vártam volna tőlük.

Egyébként igen, idegesítő az is, amíg kivárod az előtted lévőt, aki persze szerencsétlenkedik és pl háromszor megpróbálja bedobni a nem visszaváltható palackot.

Nekem az átutalással nem volt még problémám, az mindig azonnal megjött.

De amúgy nálunk is az lesz, hogy pl Sodastream-hez is lehet venni kóla szirupot, gyümölcsléből meg van dobozos is, szóval kevesebb palackot fogok venni. Úgy meg akkor vagy kéthavonta egyszer viszem le a palackokat, vagy szimplán mennek a szelektívbe, mert az a 7-800 forint nem éri meg a 20 perc várakozást.

ma 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Irigylem a reklámokban szereplőket. Nincs senki más az automatánál, mosolyogva, hibátlanul megy a visszaváltás.
ma 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!