Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szövegbevitel számítógépen...

Szövegbevitel számítógépen tantárgy egyszerűen nem megy.Mit csináljak?

Figyelt kérdés
11. Osztályos vagyok eddig 4-es voltam a tárgyból 9-10.ben és most új lett a tanár és zavarja ha úgy írok hogy nincs alapsoron a kezem, és ha rá nézek a billentyűzetre be szól, 9-10.ben nem tanította meg a tanár nem érdekelte ki hogy ír,de most meg egyszerűen nem megy, miért nem írhatók úgy ahogy nekem a leggyorsabb? Emiatt írja az egyeseket.. Úgy is ha elhelyezkedek később a szakmában nem így fogok írni még ha tudnák is..Otthon gyakorlok számítógépen egyszerűen nem megy,de nem fogja meg érteni,mit csináljak??

okt. 9. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul írsz sajnos, és ez később is hátráltatni fog. Minél jobban berögzül a rossz kéztartás és ujjhasználat, annál rosszabb lesz átszokni a helyesre. A tanár csak az elvárt követelményt kéri, amihez viszont nagy fokú önfegyelem és kitartás kell. Téged ennek a hiánya frusztrál most, és hogy nem vagy motivált a változtatásra.

1 év alatt meg lehet tanulni a tízujjas vakírást nulláról is, ha betartod a szabályait (nem is tudom elképzelni mit tanítanak rajta 3-4 éven át). Sőt intenzívebben véve a leckéket akár a nyári szünet alatt is sikerülne, de ahhoz akarni és gyakorolni kell.

Azt kérdezed mit csinálj, de közben leírtad, hogy nem vagy hajlandó rendesen megcsinálni. Itt hiába fogják mondani, ha úgysem akarod és fogod jól csinálni.

okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs hozzá tankönyv?

Öreg vagyok, iskolás korombsn még csak mechanikus írógép volt. Létezett gyors és gépírás tankönyv. Az elv tk. ugyanaz.

Van két billentyű, amin van egy kis dudor. Az segít lozícionàlni a kezed. És jönnek a gyakorlatok, valahogy így.

Bal kéz:

Asasas

wewewe

Jobb éz

jkjkjk

bnbn


Majd több betűvel, két kézzel egyszerre.


Roppant unalmas és fárasztó, de a cél, hogy teljesen reflexszerű legyen. A kezed megtanuljs, mi hol van.

okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első válasz adóhoz, köszönöm szépen igazad van,igyekszek megtanulni tényleg, fejlődők óráról órára de a követelmény alatt vagyok még így is(percenként 120 leütés kell) heti 1 dolgozat is van, nulláról sajnos nem tudok egyből így felugrani,de nem érti sajnos a tanár és írja az egyeseket. Többen is vannak ezzel a problémával,mivel ugye az előző 2 évben nem érdekelte a tanárt hogy irunk.
okt. 9. 20:42
 4/6 SZTANN ***** válasza:

Sajnos nagyon nagy hátrányt szereztél magadnak azzal, hogy nem a szabályos kézhasználatot tanultad meg. Így sokkal nehezebb átállni. De a tanárodnak igaza van, a hatékony, rendes munkához KELL a megfelelő ujjhasználat. Nem adhat mást, csak egyest - ez van. (Most nem sokat érsz azzal, hogy az előző tanárodat vádolod. Valahol nyilván le volt írva, rajzolva, tankönyvben, hogyan KELL írni. És az osztályban a többiek jól csinálják?) Nem igaz, hogy később úgyis csakazértis így fogsz bóklászni a gépen, mint egy amatőr. Ha csökönyösen ragaszkodsz ehhez, akkor nem leszel elég gyors, és ki fognak röhögni! (Már ha egyáltalán felvesznek olyan munkahelyre.)

Gyakorold, gyakorold, gyakorold! (hiszen úgyis rengeteget ír az ember gépen, tehát nem kell hozzá külön feladat ...) Nagyon idegesítő az elején, de menni fog!

okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol mennyi a követelmény, de a kiadónkban a beíró 30 ezer feletti leütést produkál óránként és alig vét hibát.

Amikor még nyomdában dolgoztam, ott a linószedőknél a norma magasabb volt, és 1%-os hiba felett már a csoportvezető „elbeszélgetett” a dolgozóval.


Ha olyan területen tervezel dolgozni, ahol a gyors és hibátlan beírásnak jelentősége van, akkor kapd össze magad mindenképpen. Ha nem, akkor is ne ebből bukj meg.

okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Még ha nem is ebben fog dolgozni, a mai világ már annyira számítógép központú, hogy megkerülhetetlen a gépírás. Akár kötelező tantárgy is lehetne az alap tantervben, mert hatalmas a különbség gyorsaságban és hatékonyságban aközött, hogy nézned és keresned kell hol vannak a betűk ha bármit le akarsz írni; vagy egyből megtalálod.

Kb. olyan a jelentősége, mint megtanulni biciklizni, és onnantól kezdve azt bármikor elő lehet venni szükség esetén. Nem felejted el és egész életedben hasznosíthatod a megszerzett tudást.

okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!