Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes Németorszá...

Szerintetek érdemes Németországba menni dolgozni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és a mai napon járt volna le a próbaidőm a munkahelyen és a cég amíg próbáidőn vagyok támogatást kap. Előttem 3 embert is a próbaidejük lejárata előtt egy nappal rúgták ki és ma ezt velem is megtették. Szörnyen megvisel hiszen szerettem a munkám és jó voltam benne de mielőtt oda nyújtották a papírt természetesen lehordtak mindent amit csinálok hogy legyen mire fogni. Ma mentem volna táppénzre amit jeleztem a főnökömnek ezért azonnal szólt a vezetőnek hogy “tudjon róla” miközben csak azért szólt hogy gyorsan kirugjanak mielőtt tàppénzre mennék. Egyszerűen hiába vagyok fiatal hiába dolgozom jól és van szakmám érettségim nem ér semmit. Viszont ha ki megyek külföldre mindent itt hagyok. De lehet megváltozna az életem és soha nem kéne aggódnom többet a pénz miatt és amiatt hogy nem érek el semmit.

okt. 4. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Én is itt dolgozom nem messze hannovertől
okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Megéri, persze, de ha jól is akarsz keresni, akkor készülj fel arra, hogy a beledet is ki kell dolgoznod érte. Én 1 évet voltam kint huszonpár évesen, mesés fizetésért (akkori árfolyamon 1,5 millió fotint körül kerestem havonta), de azért bizony le is kellett sz*pnom magam. Napi 10 óra munka, 2 óra utazás, hétvégén is, ráadásul drogos és/vagy alkoholista kollégákkal kerültem egy szállásra. 1 évnél tovább nem bírtam, sem fizikailag, sem szellemileg, de kellett a pénz.
okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Én másfél év után készülök hazajönni. 700 ezer nettot keresek kb és a főnök rabszolgának néz. Hozzáteszem a szakmámban helyezkedtem el ami nem csak magyarban de németben is alulfizetettnek tűnik. Maga az ország nem rossz, de rengeteg a bevándorlo.

Ha találsz egy jól fizető állást ahol nem romániai magyarok vannak akkor még lehet végleg is ott maradsz.

okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Senior Séf ***** válasza:
47%

"Én 1 évet voltam kint huszonpár évesen, mesés fizetésért"

Milyen a mesés fizetés, kedves 2-es? Hol volt, hol nem volt?

okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: A próbaidő alatt nem kell indoklás, hogy kirúgjanak, bármikor megtehetik bármilyen indoklás nélkül is. Elég csak annyit mondaniuk, hogy ennyi volt. Ha elmész táppénzre a próbaidő alatt, akkor is ugyanúgy kirúghatnak, a táppénz sem védett volna meg tőle, ezért megelőzniük azt sem volt szükséges számukra. Legfeljebb annyit nyertek vele, hogy így már nem kellett adminisztrálniuk a táppénzed sem.

Lehet, hogy csak önigazolásként húzták le a munkádat, de jogilag semmi szükség nem volt rá. A saját szempontodból mindenképp hasznos önkritikusnak lenni és érdemes felülvizsgálnod, hogy vajon lehet-e bármi alapja a kritikájuknak, ami épülésedre szolgálhat, amiből tanulni tudsz. Ha igen, akkor tanulj belőle, mert a fejlődés mindenképp hasznos! Jobban jársz vele, ha egy ilyenből le tudsz vonni pozitív tanulságokat és épülni tudsz belőle. Aki meg van róla győződve, hogy ő mindig mindent jól csinál, nem hibázik semmiben, annak kényelmesebb az élete, de sokkal nehezebben talál fejlődési lehetőségeket. Márpedig a fejlődés hasznos.


Külföldre menni érdemes lehet. Ha másért nem, akkor tapasztalatszerzés céljából. Minél fiatalabban mész külföldre, annál nagyobb lehetőség lehet benne. Fiatalabban esélyes, hogy jobban viseled a kényelmetlenségeket, jobban alkalmazkodsz. Ugyanakkor minél több időt töltesz idegen környezetben szocializálódva, annál nehezebbé válhat visszaszoknod, ha mégis visszajönnél később. Annak is meg vannak a veszélyei, hogy egy idegen országban nem sok magyarral találkozol, nehezebb lehet a barátkozás, közösség építés, szociális háló kialakítása, pár találás. Nem leküzdhetetlen akadály egyik sem, de nehézségek lehetnek vele.

Monjduk a magyarokat sokak szerint jobb külföldön elkerülni, mert sokan építenek pont a többi magyar lehúzására, kihasználására. Jobban jársz, ha megtanulod a nyelvet, megismered a helyi szabályokat, kitapasztalod a lehetőségeket és nem szorulsz mások segítségére. Így kiszolgáltatott is kevésbé leszel nekik.


Ne hidd, hogy bárhol máshol kolbászból van a kerítés. Mindenhol sok féle nehézséggel és kihívásokkal kell megküzdeni. Legfeljebb más jellegűekkel, mint máshol. Németországban jobbak a fizetések, viszont drágább a lakhatás, egészségügy, iskola, gyereknevelés és sok minden más. Több és jobb lehetőséget engednek sok téren, de szigorúbbak a törvények, nagyobbak a büntetések, ha megszeged a szabályokat. A legtöbb helyen és dologban alapból is korrektebbek, de szigorúbban számon is kérik rajtad is a korrektséget, szabálykövetést. Akik viszont mégis megpróbálnak átverni, csőbe húzni, azok még durvábban teszik ezt, mert nekik is nagyobb veszíteni valójuk van rajta, ha lebuknak.


Ha okosan csinálod, akkor lehet kint jobban érvényesülni, mint Magyarországon. Többre lehet vinni, többet keresni, jobb körülményeket biztosítani. Viszont észnél kell lenni és okosan csinálni, mert ha nagylábon élsz, nem osztod be a pénzed, akkor kint se fogod semmire vinni. Ha olyan munkát vállalsz kint, amivel eleve nem sokkal keresel kint többet, mint itthon tudnál és azt még rosszul is osztod be, akkor fújhatod, mert kint még annyira sem fogod vinni, mintha itthon maradtál volna.


A legfontosabb induló lépés, hogy megtanuld a nyelvet. A következő, hogy megtanulj bánni a pénzzel. Nem csak a költségeket lefaragni és jól beosztani, ami van, hanem azt is, hogyan tudsz több pénzt termelni, befektetni, kamatoztatni a pénzed. Ezt a tudást érdemes már itthon megszerezned és minél előbb elkezdeni alkalmaznod.


#3 Vicces megközelítés, hogy "Maga az ország nem rossz, de rengeteg a bevándorlo." Pont azért mentek oda bevándorlónak ti is, mert ott elfogadják a bevándorlókat és szükség van a munkájukra, ezért meg is fizetik, nem úgy mint itthon az itthon élőkét. Csak ne csinálj már úgy, mintha te nem bevándorló lennél, ha külföldön dolgozol. Az vagy, egy a rengeteg bevándorló közül. Mégis ezt választod, nem a saját hazádat. Mert jobban megéri neked. Csak ne álszenteskedj a bevándorlókkal kapcsolatban, mert te is az vagy, semmi több.

okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
#5 Látom, ismét sikerült valamit a kontextusából kiragadva szándékosan félreértelmezni. Azt viszont nem értem, hogy ez mi célt szolgált számodra, de ha te ezt élvezed, én ugyan nem állok az utadba. Vagy javíts ki, ha tévedek. Amúgy részben igazad van, mert bár mindig pontos időpontban kaptam meg, viszont a minimálbéren felüli összeget devizaszámlára kaptam meg euróban, és sejtéseim szerint trükközött a cég az adóvisszaigényléssel is (ami ott alanyi jogon nekem járt volna). Viszont nem mentem utána, bőven elvoltam havi 3500 euróval és a cég által fizetett szállással. Szinte csak kajára kellett költenem belőle, és az ott sem drágább, mint itthon.
okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5.

Elkezdtem olvasni a napi bölcsességet és a felénél elfáradtam. Van amiben egyet tudok veled érteni, de az utolsó kioktató részt ami nekem szólt pofátlannak gondolom és nincs igazad.

Bevándorló és bevándorlo közt igen nagy a különbség. Te ne legyél álszent. A magyar kultura sokkal közelebb van egy osztrákhoz vagy némethez. Továbbá EU tagországból jövök. De akik az union kívülről jönnek és rombolnak azok az igazi bevándorlók, persze nem mindegyikükre értem a rombolást. Mindenesetre Németország vagy Ausztria rendesen megváltozott 15 év alatt.

okt. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát 10 éve élek németbe, és belegondolva eléggé megváltozott a rossz irányba akárhogyis nézzük (vagyis itt ahol élek).

Kedves utolsó.

1 voltam

okt. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Merre laksz utolso?
okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Düsseldorfban élek, és hát nem mondhatnám erről a városról, hogy ment volna pozitív irányban is..
okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!