Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Panelban élek a szomszédnál...

Panelban élek a szomszédnál ágyi poloska jelent meg. Mennyi idő mire átterjed ránk meg a szomszédokra? Mire kell számítani egy ilyen helyzetnél? Ha kiirtják mindent ki kell dobni vagy elég kimosni? Mi a menete ennek?

Figyelt kérdés
Illetve ha megjelenne át lehet vinni más helyre?

okt. 2. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
A szomszédot addig ütném amíg nem hív szakembert az ítráshoz
okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Azonnal értesítsd a közös képviselőt!! Illetve nem tudom milyen viszonyban vagy azzal a szomszédoddal, de először próbáld meg normálisan a tudtára adni, hogy ez elég nagy baj, és még most kéne kezdeni vele valamit. Ha mást nem, dobjátok össze vele és a szomszédokkal a pénzt egy irtásra a lakásában megelőzésképp. Sajnos onnan a többi lakásba is tovább fog terjedni, és akkor kezdenek majd igencsak elszállni az irtással kapcsolatos költségek, ami ugye jellemzően a közös költségbe épül be. Azt nem tudom (hálistennek), hogy mennyi idő alatt szaporodhat el egy panelben, de szerintem pár hónap elég hozzá.
okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg hermetikusan lezárni minden lehetőséget az áttelepülés elöl. Felrepedések, nyílászáró, radiátorcső, szervizakna felől érdemes gondolkodni. Ezek közül a falrepedés és a radiátorcső eléggé hatékonyan kezelhető. Amennyiben nem úszod meg a történetet, érdemes kollektívan fellépni, - együtt, azonos időre időzítetten hívni az irtást végrehajtó szakembert, előfordulhat, hogy a több lakásra kiterjedő munkára enged is valamit az összegből. Ezek a lények a magas hőmérsékletet nem bírják és éjjel - az éjféltől hajnali négy-öt óráig terjedő időszakban - élik világukat. Nagy szolgálatot tehetnek a nagy méretű és légmentesen zárható nejlonzacskók is az ellenük vívott harcban. Nekem nagyjából négy hónapomba került felül kerekednem rajtuk.


A szomszéd ütéséről csak annyit, hogy egy békáká járművön leülve is össze lehet szedni ilyen bogarakat, - külön pech, ha pont egy utódok létrehozása előtti állapotban lévő anyucit cipel haza valaki. Általában egy parkolóban, ház előtt vagy annak közelében talált, még szembetűnően jó állapotú bútor hazacipelése által terjesztik az emberek a házban el ezeket a bogarakat. -50-50 %-os a felelőtlenség és a véletlen lehetősége...

okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Többször is csengettünk, kopogtunk a szomszédnak hogy megbeszéljük ezt vele de az ajtót sem nyitja ki. Nem tudjuk mit kezdett a helyzettel. Szólni fogunk a közösképviselőnek, meg szóltam a szomszédoknak.
okt. 2. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy szégyelli a dolgot, de sokkal rosszabb a struccpolitika egy ilyen helyzetben, mint a megoldást kereső együttműködés!
okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor honnan tudtad meg, hogy ilyen problémája van, ha nem tőle?
okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az egyik szomszéd mondta mert neki elmondta a nő akinél van. Aztán gondoltam én is beszélnék vele mert mellette lakunk
okt. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!